Film

W sercu mamy maj, a w rękach…nowy numer ,,Kalejdoskopu”

Pierwsze dni maja już za nami i chociaż pogoda nie rozpieszcza, to wcale nie oznacza, że narzekamy w tym wiosennym okresie na nudę. W wolnych chwilach chętnie spędzamy czas na lekturze naszego ulubionego magazynu ,,Kalejdoskop”. Co warto przeczytać w świeżutkim, majowym numerze tego czasopisma? Naszej Redakcji najbardziej przypadły do gustu wspomniane poniżej artykuły:

  • ,,Między dyscypliną a demokracją” to rozmowa miesiąca, tym razem prowadzona przez Magdalenę Sasin z Dominikiem Muśko, pełniącym funkcję kierownika baletu w Teatrze Wielkim. Wywiad dotyczy przede wszystkich rozpoczętych w dniu 3 maja br. 24. Łódzkich Spotkań Baletowych. Możemy dowiedzieć się z niego m.in. tego, jaki rodzaj tańca preferuje łódzka publiczność oraz na czym polega współczesne kształcenie tancerzy.
  • ,,Natura w pigułce” – tekst Aleksandry Talagi-Nowackiej stanowiący niewątpliwie zachętę do obejrzenia wystawy w Muzeum Miasta Łodzi pt. ,,Jan Stanisławski. Mistrz młodopolskiego pejzażu”, która czynna będzie do 25 czerwca br. Jeśli jesteście miłośnikami pejzaży działających na wyobraźnię i chcielibyście bliżej poznać oryginalną twórczość nieco zapomnianego artysty, koniecznie przeczytajcie ten artykuł, a potem wybierzcie się na wspomnianą już wystawę.
  • ,,Zróbmy swoje…”felieton Michała B. Jagiełły stanowiący ciekawy zbiorek wspomnień o niedawno zmarłym Wojciechu Młynarskim. Zastanawiacie się, na czym polegała współpraca naszego felietonisty z Panem Młynarskim? Sięgnijcie po felieton, gdzie znajdziecie dość wesołe, obrazkowe wspominki z Łodzią w tle.
  • ,,Aktorska młodzież pomaga w egzorcyzmach” – to skrupulatnie zanotowane przez Piotra Groblińskiego wypowiedzi Wojciecha Malajkata, Barbary Wypych, Michała Staszczaka, Piotra Kruszczyńskiego i Krzysztofa Dudka. Wszystkie dotyczą organizowanego w Łodzi już po raz 35 wspaniałego Festiwalu Szkół Teatralnych. Tekst wart przeczytania, adresowany zwłaszcza do wielbicieli sztuki aktorskiej młodych twórców.
  • ,,Zabronili mi lekcji śpiewu”– wyjątkowa rozmowa Magdaleny Sasin z wybitną piosenkarką, Panią Ireną Santor, która w dniu 31 maja br. otrzyma tytuł honoris causa Akademii Muzycznej  Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.  Z wywiadu można dowiedzieć się np. czym jest dla Pani Ireny wspomniany wyżej tytuł  oraz jaką rolę w jej śpiewie odgrywa klasyczna emisja głosu.
  • ,,Gdy wojna jest tuż za miedzą”tekst Piotra Groblińskiego dotyczący ciekawej serii publikowanej od kilku lat przez łódzkie wydawnictwo Literatura. Chodzi o serię książek  pod wspólnym tytułem ,,Wojny dorosłych – historie dzieci”. Przeznaczona jest ona dla młodych czytelników z grupy 7+. Dlaczego warto kupić swojemu dziecku chociażby kilka z tych smutnych, choć niepozbawionych nadziei książeczek? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w tym właśnie artykule. Zachęcamy do lektury!
  • ,,Od objawienia do warownego miasta” – artykuł Magdaleny Kopańskiej dotyczący wystawy w Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Zwiedzając ją, można poznać najdawniejsze dzieje położonego na południowym zachodzie województwa łódzkiego Wielunia. Muzealną ekspozycję stanowią między innymi naczynia z XIV i XV wieku, oryginalne miecze, topory oraz monety władców z dynastii Piastów i Jagiellonów.

Oczywiście to jeszcze nie wszystko, co możecie znaleźć w nowym  wydaniu ,,Kalejdoskopu”. Waszej szczególnej uwadze pragniemy polecić stałe akcje związane z promowaniem uczestnictwa w wyjątkowych wydarzeniach kulturalnych. Na stronach 6 oraz 8 tego numeru znajdziecie kupony zniżkowe na spektakle teatralne np. ,,Sen nocy (nie)letniej” w Teatrze Muzycznym albo ,,JakiTaki” w Teatrze Arlekin. Wewnątrz tego numeru (na s. 9)  znajduje się również konkurs, w którym  można wygrać 10 zaproszeń do kina Szpulka w Łódzkim Domu Kultury.

Źródło: ,,Kalejdoskop” 5/2017

Foto: Kamila Mrozek-Kochanek

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top