Film

Kwietniowy ,,Kalejdoskop” kwitnący kulturą

Kwiecień to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku, gdy znów możemy cieszyć się z uroków wiosny i coraz więcej wolnego czasu spędzać na łonie natury. Jeśli szukacie wartościowej lektury na wiosenny piknik albo przyjemny relaks na ławeczce w parku, polecamy Wam sięgnięcie po nowy numer czasopisma ,,Kalejdoskop”. Co jest w nim szczególnie godne polecenia? Naszej Redakcji najbardziej przypadły do gustu wspomniane poniżej artykuły:

  • ,,Nobel dla tłumacza” – interesująca rozmowa Piotra Groblińskiego z Maciejem Świerkockim – łodzianinem, pierwszym Polakiem w jury międzynarodowej nagrody IMPAC, który aktualnie pracuje nad nowym przekładem ,,Ulissesa” Joyce’a. Z wywiadu dowiecie się między innymi, jak wygląda praca współczesnego tłumacza, jaki jest stosunek Świerkockiego wobec twórczości Boba Dylana, albo co jego zdaniem aktualnie słychać w łódzkiej kulturze. Tekst warty przeczytania nie tylko przez znawców literatury.
  • ,,Przyjaciele Łodzi” – artykuł Moniki Nowakowskiej przybliżający postać Cezarego Pawlaka. Od kilkunastu lat pełni on funkcję prezesa Towarzystwa Opieki nad Starym Cmentarzem przy ul. Ogrodowej w Łodzi. Czy wiedzieliście, że jest on zwycięzcą plebiscytu Radia Łódź na Łodzianina Roku 2016?
  • ,,Kobieta niezłomna” – zgrabnie napisany, wartościowy merytorycznie tekst Bogdana Sobieszka stanowiący coś w rodzaju recenzji i wciągającego czytelnika eseju na temat filmu pt. ,,Maria Skłodowska-Curie”, w którym główną rolę zagrała Karolina Gruszka.
  • ,,Romantyczni i realistyczni” – artykuł Łukasza Kaczyńskiego, z którego możemy poznać najważniejsze fakty dotyczące powstania Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. J Piłsudskiego w Łodzi. Tekst warto przeczytać zwłaszcza mając na uwadze, że sławna łódzka biblioteka w tym właśnie roku będzie obchodzić setną rocznicę urodzin.
  • ,,Flora w kruchym ogrodzie” – tekst Łukasza Grzejszczaka dotyczący wystawy ,,Porcelanowy ogród. Flora w ceramice XVIII-XX wieku”, którą od 6 kwietnia można oglądać w Muzeum Miasta Łodzi.

Oczywiście to jeszcze nie wszystko, co możecie znaleźć w nowym  wydaniu ,,Kalejdoskopu”. Waszej szczególnej uwadze pragniemy polecić wyjątkowe akcje związane z promowaniem uczestnictwa w wyjątkowych wydarzeniach kulturalnych. Na stronach 8-9 tego numeru znajdziecie kupony zniżkowe na spektakle teatralne. Wewnątrz tego numeru (na s. 11)  znajduje się również konkurs, w którym  można wygrać 10 zaproszeń do kina Szpulka w Łódzkim Domu Kultury, zaś na przedniej okładce są propozycje na niebanalne spędzenie wolnego czasu w kwietniu (zaproszenia na koncerty w Klubie Wytwórnia). Aby je zdobyć wystarczy wybrać jeden z tych oryginalnych, kulturalnych prezentów i napisać w e-mailu wysłanym na adres konkurs@ldk.lodz.pl z kim chcielibyście  pójść na wybrany przez siebie koncert.

 Źródło: ,,Kalejdoskop” 4/2017

Foto: Kamila Mrozek-Kochanek

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top