Dla niej

Fryzura ma znaczenie! Zobacz, jak dobrać rodzaj uczesania do typu figury

Walka o szczuplejszą (w domyśle atrakcyjniejszą) figurę zazwyczaj zaczyna się na siłowni i w kuchni. Swoje starania można jednak wesprzeć również dobierając odpowiednie fasony ubrań i … rodzaje uczesania. Zobacz, jak fryzura może zmieć Twoją sylwetkę.

Taka sama szerokość bioder i ramion (sylweta typu kolumna)

W tym przypadku kobiecości dodadzą Ci: fryzury naturalne i nieusztywniane lakierem czyli tzw. „artystyczny nieład” na głowie. Najlepsza długość to włosy sięgające do ramion. W ten sposób dodasz swojej sylwetce lekkości i odwrócisz uwagę od nieco chłopięcych kształtów. Unikaj zdecydowanie fryzur bardzo krótkich oraz silnie wygładzonych. W Twoim przypadku w kąt powinna też pójść prostownica.

Obfite biodra – wąskie ramiona (figura typu gruszka)

W Twoim przypadku idealnym rozwiązaniem będą fryzury dodające głowie objętości. Inna propozycja to cieniowanie – krócej przy karku, a dłużej u góry. Dzięki temu wyrównasz proporcje sylwetki. Stawiają na gładkie fryzury lub ciasno przylegające do głowy narażasz się na podkreślenie dysproporcji, a dodatkowo dodasz niepotrzebnych centymetrów biodrom.

Wydatny biust oraz krągły brzuch (figura jabłko)

Powinnaś stawiać na fryzury cieniowane oraz takie, z ukośną grzywką. W ten sposób nie obciążasz dodatkowo sylwetki oraz wysmuklisz rysy twarzy. Dodasz też sobie kobiecej lekkości. Unikaj fryzur równo ciętych i włosów prostych sięgających ramion. Ten błąd może spowodować, że twoja twarz stanie się bardziej krągła, a sylwetka jeszcze bardziej pełna.

***
Wiosna to idealny moment na to, aby dokonać zmiany w sposobie uczesania. Jeśli nie do końca przekonały Cię nasze inspiracje odwiedź salon fryzjerski i skorzystaj z fachowej porady.

Źródło: Olivia 03/2018

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top