Film

Sposób na zimową chandrę? Lektura lutowego ,,Kalejdoskopu”

Zapewne wielu z Was ma już dość zimowej aury i marzy o pierwszych promieniach wiosennego słońca. Ale warto zdać sobie sprawę, że luty może być bardzo przyjemnym czasem i to nie tylko z okazji przypadających w nim Walentynek. Wystarczy zagłębić się w miłej lekturze nowego magazynu ,,Kalejdoskop” i korzystając z niego zaplanować sobie kulturalny wypad na najbliższe wolne dni.

Co jest szczególne warte uwagi w nowym, lutowym numerze tego czasopisma?  Naszej Redakcji najbardziej przypadły do gustu wspomniane poniżej artykuły:

  • ,,Czas na Armatkę!” – to zaproszenie do wzięcia udziału w tegorocznej, czwartej już edycji plebiscytu na najbardziej wystrzałowe wydarzenie w łódzkiej kulturze. Dowiecie się z niego, kto wchodzi w skład kapituły konkursu, jakie wydarzenia i za co zostały nominowane w tym roku. Pod tekstem informacyjnym zamieszczony jest kupon, który można wyciąć, wypełnić, przesłać do Redakcji ,,Kalejdoskopu”  i w ten sposób wyrazić swoje zdanie na temat 12 zgłoszonych do konkursu nominacji. Gala wręczenia nagród odbędzie się już 23 lutego o godz. 18:00 w ŁDK. Wstęp na imprezę jest wolny!
  • ,,Bumerang wierszowany” – to felieton Michała B. Jagiełły na temat ciekawych losów kilku spośród jego licznych utworów poetyckich. Czy wiedzieliście, że piosenki z tekstami Pana Michała można znaleźć w Emipku, albo posłuchać ich na YouTube? Okazuje się, że całkiem nieświadomie nasz zdolny felietonista z ,,Kalejdoskopu” zachwyca swą twórczością np. muzyków z Lubelskiej Federacji Bardów.
  • ,,Wolność i pasja” – intrygująca rozmowa Justyny Muszyńskiej-Szkodzik z przedsiębiorcą, podróżnikiem i fotografem – Jarosławem Michałem Sobczakiem. Wywiad dotyczy wystawy zdjęć artysty, którą od 28 stycznia można podziwiać w Galerii Andel’s Art. Tym razem wielbiciele zdjęć Pana Sobczaka mogą oglądać fotografie będące zapisem podróży po Ameryce Północnej.
  • ,,Bunt materii” – pełen świeżości i wielu ciekawostek wywiad Moniki Nowakowskiej z Anetą Dalbiak – nowym dyrektorem Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Z rozmowy można się dowiedzieć, jakie plany na zarządzanie tą instytucją ma nowa Pani dyrektor i jakie działania jej zdaniem mogłyby wzmocnić wizerunek tego niezwykłego miejsca na mapie Łodzi.
  • ,,Na ludOVO” – tekst Justyny Muszyńskiej-Szkodzik poświęcony zespołowi OVO z Sieradza. Muzycy z tej kapeli właśnie wydali nową, interesującą płytę, gdzie sieradzki folklor można usłyszeć w niebanalnych rockowych aranżacjach.
  • ,,Anegdotoczułość” – rozmowa Marii Sondej z Kaliną Jerzykowską. Ta łódzka dziennikarka i redaktorka jest autorką książki dla dorosłych o tajemniczym tytule ,,Łzy konika polnego”. Znajdziemy w niej wiele interesujących ,,anegdot osobistych” z Peerelem w tle.

Oczywiście to jeszcze nie wszystko, co możecie znaleźć w nowym  wydaniu ,,Kalejdoskopu”. Waszej szczególnej uwadze pragniemy polecić wyjątkowe akcje związane z promowaniem uczestnictwa w wyjątkowych wydarzeniach kulturalnych. Na stronach 6-7 oraz 9 tego numeru znajdziecie kupony zniżkowe na spektakle teatralne. Wewnątrz tego numeru (na s. 5)  znajduje się również konkurs, w którym  można wygrać 10 zaproszeń do kina Szpulka w Łódzkim Domu Kultury, zaś na przedniej okładce są propozycje na niebanalne spędzenie tegorocznych Walentynek (zaproszenia na koncerty w Klubie Wytwórnia) i płyty zespołu OVO ,,Na ludOVO” . Aby je zdobyć wystarczy wybrać jeden z tych oryginalnych, kulturalnych prezentów i uzasadnić swój wybór w e-mailu wysłanym na adres reymont@ldk.lodz.pl.

Źródło: ,,Kalejdoskop” 2/2017

Foto: Kamila Mrozek-Kochanek

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top