Sport

Deskorolką po zdrowie i świetną figurę!

Chociaż hitem są nowoczesne hoveboardy, to dla dobra naszego zdrowia i sylwetki lepszy wybór to klasyczny model. Zobacz, ile możesz osiągnąć jeżdżąc na deskorolce.

Szybkie spalenie kalorii

W ciągu godzinnej jazdy na „desce” możemy spalić do 300-320kcal – to mniej więcej tyle, ile daje nam tyle samo trwający lecz bardziej wyczerpujący trening na siłowni czy marsz na stepperze. Biorąc pod uwagę, że jazda na deskorolce – po osiągnięciu poprawnej techniki jazdy – to prawdziwa frajda z pewnością nasze sesje treningowe mogą potrwać znacznie dłużej. To z kolei sprzyja szybszej utracie zbędnej tkanki tłuszczowej, zatem śmiało po deskorolkę mogą sięgnąć osoby, którym zależy na wyrzeźbieniu ciała.

Wzmocnienie mięśni nóg

Ze względu na fakt, iż poruszanie się deskorolką angażuje przede wszystkim nogi możemy liczyć na widoczne i szybkie efekty w postaci wysmuklonych nóg. Jedna uwaga – ponieważ deskorolka to głównie mięśnie łydek, aby za mocno ich nie rozbudować, dobrze jest pamiętać o krótkiej sesji ich rozciągania po każdej jeździe.

Poprawa koordynacji ruchowej

Jazda na deskorolce wymaga utrzymania równowagi oraz sprawnego balansowania ciałem. Stąd też takie treningi w znaczący sposób wpływają na poprawę koordynacji ruchowej. Dzięki jeździe na deskorolce poprawia się również nasza szybkość i zwinność.

Uelastycznienie całego ciała

Jest to możliwe, ponieważ tego typu aktywność angażuje właściwie wszystkie mięśnie i usprawnia stawy.

Modelowanie brzucha

Manewrowanie ciałem, by utrzymać się na deskorolce powoduje uaktywnienie mięśni głębokich, skośnych i mięśnia poprzecznego brzucha. Jednym słowem w czasie treningu dajemy nieźle popalić temu dość kłopotliwemu obszarowi naszego ciała.

Gdzie najlepiej trenować?

Najwygodniejszym miejscem, a jednocześnie najbezpieczniejszym dla naszego deskorolkowego treningu są skateparki. Jeśli jednak w naszym mieście nie ma takiego obiektu, to zawsze możemy spokojnie korzystać z drogi dla biegaczy bądź rowerzystów. Chodzi o to, by podłoże było całkiem gładkie. Co prawda możemy poruszać się nią i po zwykłym chodniku w mieście – ale musimy wtedy być przygotowani na dużo wyższe ryzyko wypadku. Drobne kamyczki czy wyrwa mogą spowodować blokadę kółek i zafundować nam tym samym wywrotkę.

Biorąc pod uwagę, że jazda na deskorolce to świetna zabawa i dobry sposób na poprawienie sobie nastroju, a przy okazji oczywiście wyrobienie kondycji, aktywności tej może spróbować każdy bez względu na wiek. Aby jednak nasza przygoda z deskorolką nie zakończyła się zbyt szybko niechcianą kontuzją, powinniśmy skorzystać z lekcji u instruktora. Osób, które się tym zajmują najlepiej poszukać za pomocą internetu. Istnieją też szkółki nauki – tam zdobędziemy również wskazówki odnośnie tego, jaki sprzęt będzie dla nas najlepszy.

Źródło: Skarb 10/2018; .deskorolki.com.pl; wyborcza.pl/TylkoZdrowie
Grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top