Książka

„Od jutra dieta! Zapiski niedoskonałej pani domu – czyli współczesny traktat o odchudzaniu

Są tacy bohaterowie i bohaterki, których można pokochać na tyle, że chciałoby się ich wyciągnąć z książki, wziąć pod swój dach, a na pewno się z nimi zaprzyjaźnić. Taka właśnie jest Baśka – bohaterka wspaniałej książki „Od jutra dieta! Zapiski niedoskonałej pani domu” autorstwa Małgorzaty Mroczkowskiej.

Baśka to dojrzała kobieta. Matka dwójki – jak sama podkreśla wspaniałych i rezolutnych dzieci. Szczęśliwa mężatka. Pracownica biurowa. Jej największą słabość stanowią … krówki, a większość jej – nawet nie najgorszego życia – wypełniają potyczki z nadwyżkowymi kilogramami. Baśka to kobieta z szalonym dystansem do życia, ale i osoba, która nie lubi owijania w bawełnę i „wali prosto z mostu”, co nie zawsze podoba się otoczeniu. Ale Baśkę da się lubić również dlatego, że … w genialny wręcz sposób uosabia ona wszystkie te kobiece cechy, których staramy się pozbyć za wszelką cenę lub które usiłujemy na wszelkie sposoby zatuszować, by być postrzeganymi, jako te zawsze idealne i atrakcyjne. Poza tym jej specyficzne poczucie humoru również stanowi jej mocną stronę. Baśka zdaje sobie sprawę, że jej walka z kilogramami to jak walka z wiatrakami, mimo to testuje na sobie praktycznie każdą najnowszą dietę. Studiuje pilnie książki o dietach i odchudzaniu. Usiłuje też zmienić swoje życie – zapisuje się nawet na specjalistyczny kurs… Jej nastawienie oraz sposób postępowania ulega nagłej zmianie… Ma na to wpływ m.in. pewna ważna rozmowa, jaką Baśka przeprowadza w czasie wakacji ze swoją córką…

Jeśli chcecie dowiedzieć się co takiego usłyszała Baśka, jak to rozegrała i w jaki sposób wpłynęło to na jej dalsze losy oraz czy wreszcie wygrała z kilogramami – sięgnijcie po tą pozycję.

„Od jutra dieta! Zapiski niedoskonałej pani domu.” przybrała postać pamiętnika, w którym bohaterka dzieli się z nami swoimi przemyśleniami dotyczącymi wielu istotnych dla nas kobiet spraw. Choć czyta się ją lekko i potrafi poprawić humor, to w rzeczywistości traktuje o dość poważnym problemie, jakim jest swoisty obowiązek odchudzania lub bycia szczupłymi narzucany na współczesne kobiety. Autorka w doskonały sposób pokazuje również z czym tak naprawdę przychodzi zmierzyć się osobom otyłym na co dzień. I dotyczy to nie tylko życia prywatnego, ale i ogólnego funkcjonowania w społeczeństwie. Pokazuje również, jakie konsekwencje może mieć niewłaściwie zinterpretowana akceptacja swojego „dużego” ciała, do czego często namawiają liczni mówcy. Jednak z książki Małgorzaty Mroczkowskiej możemy się również dowiedzieć czegoś o skomplikowanym świecie uczuć i ciągłego pojedynku, jaki w sobie prowadzimy między tym czego same chcemy, by być szczęśliwymi, a tym czego pragną od nas inni również określając to szczęściem …

Pozycję tą oceniam bardzo wysoko. Bez wahania włączyłam ją też w szereg książek motywacyjnych, ponieważ mimo swojej lekkości i niezwykle przyjemnego odbioru – pomaga odnaleźć zepchniętą w najdalsze zakamarki naszego kobiecego Ja – siłę oraz pewność siebie. Książka pozostaje w głowie na długi czas i pozwala na konfrontację opisanej rzeczywiści z tym, co dzieje się w realnym świecie każdej z nas. Zwłaszcza tych, które nieutrudzenie realizują hasło: OD JUTRA DIETA!

Moja ocena: 10/10

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top