Jeśli chcecie wiedzieć, co się dzieje w kulturze, a nie zawsze macie czas, by śledzić to na bieżąco, sięgnijcie po ,,Kalejdoskop”. Znajdziecie tam wykaz najciekawszych wydarzeń kulturalnych w regionie łódzkim, niebanalne wywiady z ciekawymi ludźmi i inteligentne felietony Waszych ulubionych autorów. Nie mieliście jeszcze w rękach październikowego numeru tego czasopisma? To najpierw przeczytajcie poniższy tekst, a następnie…ruszajcie do kiosku, by szybko nadrobić te zaległości.
Oto zapowiedzi tekstów, które szczególnie spodobały się naszej Redakcji:
- ,,Indiana z urzędu” – to tekst naszego ulubionego felietonisty Michała Jagiełły. Artykuł powstał w ostatnim dniu jego pracy zawodowej, dotyczy więc wspomnień autora i jego refleksji związanych z kolejnymi stanowiskami, na których był zatrudniony. Chcecie wiedzieć, gdzie pracował nasz ulubiony felietonista i która posada była dla niego najbardziej niebezpieczna? To koniecznie sięgnijcie do październikowego numeru ,,Kalejdoskopu”.
- ,,Menedżer od artystów” – to wywiad Piotra Groblińskiego z wiceprezydentem Łodzi odpowiedzialnym za kulturę, Krzysztofem Piątkowskim. Dowiemy się z niego m.in. dlaczego w ostatnim czasie odwołano tak wielu dyrektorów placówek kulturalnych w Łodzi i dlaczego miasto przywiązuje coraz większą wagę do nowych instytucji kultury.
- ,,Żeby się nie kurzyła” – artykuł Błażeja Filanowskiego stanowiący zapowiedź interesującej wystawy, której otwarcie zaplanowano na dzień 27 października. Chodzi tutaj o ,,Maszynę drżącą” w galerii Andel’s Art. Hotelu przy ul. Ogrodowej.
- ,,Radość śpiewania” – to tekst Justyny Muszyńskiej-Szkodzik, który dotyczy niezwykłej grupy – Wielkiego Chóru Młodej Chorei. Warto wiedzieć, że od 5 lat działa on przy Teatrze Chorea w łódzkiej Fabryce Sztuki.
- ,,To miasto jest muszlą” Tomasza Cieślaka – recenzja tomiku wierszy pt. ,,Nautilus” autorstwa Macieja Roberta. Zastanawiacie się, skąd wziął sięów tytuł? Chcecie poznać bliżej autora ,,Księgi meldunkowej” i innych zbiorów wierszy tak związanych z miastem Łódź? To koniecznie sięgnijcie do tego właśnie artykułu.
- ,,Historyczny przekręt humanistów” – to artykuł Andrzeja Idona Wojciechowskiego w sam na październikowe święto Edukacji Narodowej. Wspomnienia autora tego tekstu sięgają roku 1949 i klasy humanistycznej w słynnym łódzkim liceum zwanym Trójką…
To oczywiście nie wszystko, co znajdziemy październikowym wydaniu ,,Kalejdoskopu”. Waszej szczególnej uwadze pragniemy polecić wyjątkowe akcje związane z promowaniem uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych. Do zdobycia są jak zwykle bilety do teatru w atrakcyjnych cenach, pakiet książkowo-płytowy oraz zaproszenia na koncerty w Klubie Wytwórnia.
Źródło: ,,Kalejdoskop” 10/2016
Foto: K. Mrozek-Kochanek