Sport

Zobacz, jak technologia może zmotywować Cię do ćwiczeń

Stało się! – podejmujesz decyzję, że od dziś będziesz regularnie ćwiczyć. Po tygodniu Twój zapał maleje. Później jest jeszcze gorzej. Cierpi na tym Twoja kondycja, ale i poczucie wartości. Zobacz, jak łatwo możesz zmotywować się do ćwiczeń wykorzystując pomysłowe osiągnięcia technologiczne.

Ćwiczysz i zarabiasz

Na większość z nas motywująco wpływają …pieniądze. Zarówno te, które można zarobić, jak i te, które tracimy nie wywiązując się ze swoich zobowiązań. Tą zależność wykorzystali twórcy aplikacji Gym-Pact (obecnie zmieniła ona nazwę na Pact). Program bazuje na naszych sportowych postanowieniach zamieniając je w nagrody lub kary pieniężne. Nagroda wynosi kilkadziesiąt centów za wykonaną aktywność. Kara to 5$. Na czym to polega? Na wstępie dajemy aplikacji dostęp do naszego konta bankowego, a także określamy częstotliwość treningów (np. 3 ; 4 czy 5 x tygodniowo) i czas, jaki zamierzamy na nie przeznaczyć (aplikacja często zmienia maksymalny czas trwania aktywności, minimum czyli 30 min pozostaje bez zmian). Aplikacja wymaga też podania rodzaju aktywności: siłownia, ćwiczenia w domu lub bieg/marsz/spacer/jazda na rowerze. Pact posiada wbudowany krokomierz, czujnik ruchu oraz GPS, dzięki czemu wykrywa naszą aktywność. Urządzenie z zainstalowaną i uruchomioną aplikacją najlepiej umieścić w etui naramiennym.

Biegasz – podlewasz

Do systematyki może nas też skłonić poczucie winy lub zadowolenia z siebie. Tą wiedzą posiłkowali się autorzy gadżetu o nazwie Phabit. Co to takiego? Phabit to … roślinka zamknięta w szklanej doniczce, która otrzymuje odpowiednią porcję wody i światła w momencie, gdy jej posiadacz wywiąże się ze swojego sportowego postanowienia. Z doniczką połączona jest dedykowana aplikacja. Na wstępie określa naszą osobowość i na tej podstawie dopasowuje dla nas dodatkowe zadania do wykonania. Podstawę stanowi tu jednak określony przez nas cel, który jest mierzony przez GPS i czujnik ruchu. Aplikacja ma też wbudowany krokomierz oraz kokpit ułatwiający wdrożenie zdrowych nawyków. Phabit sam zweryfikuje czy i jak dużo czasu spędziliśmy na określonych czynnościach w ciągu dnia i wynagrodzi nam to udostępniając roślinie wodę oraz dostęp do światła.

Źródło: Fokus 11/2017; macwyznawca.pl; poznajtrendy.pl
Grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top