Dziecko

Jak zachęcić dziecko do aktywności fizycznej? 3 proste sposoby

Kiedy Twoja pociecha mając do wyboru podwórko i komputer, bez namysłu wybiera to drugie, wiedz, że powinieneś zareagować. Dlaczego? – ze względu na fakt, iż wśród polskich dzieci i młodzieży panuje epidemia otyłości. Podpowiadamy, jak w prosty i przyjemny sposób zachęcić dziecko do aktywności fizycznej.

Daj dobry przykład

Jeśli spędzasz czas wolny czytając, oglądając telewizję czy siedząc z nosem w komputerze lub smartfonie, nie liczcie, iż Twoje dzieci same z siebie będą pędziły na dwór. Dzieci uczą się poprzez naśladownictwo. Aby więc zachęcić je do aktywności fizycznej, zamiast przyjemnego relaksu przed telewizorem zorganizujcie zajęcia ruchowe.  Idźcie na spacer, zabierzcie znajomych swojej pociechy lub skorzystajcie z miejskich stacji rowerowych – teraz coraz więcej tego typu obiektów można znaleźć również na miejskich osiedlach.

Podejmijcie wspólnie sportowe wyzwanie

Dzieci – bez względu na wiek – uwielbiają rywalizować, szczególnie ze swoimi rodzicami. Wyznaczcie więc cel np.: pokonanie określonego dystansu lub czas spędzony poza domem w dany sposób i niech każde z Was go realizuje. Gwarantujemy, że gdy nadejdzie moment „rozliczenia” Wasze pociechy będą górą 🙂

Pozwól znaleźć dziecku „jego” dyscyplinę

Jeśli Twoje dziecko niechętnie ćwiczy na wf-ie w szkole, to zaproponuj mu zapisanie na inne zajęcia. Nie kieruj się jednak tym, co trenują pociechy Twoich przyjaciół czy znajomych. Pamiętaj, że aby zachęcić dziecko do aktywności, musisz dać mu pełną swobodę wyboru jej rodzaju. W przeciwnym wypadku poniesiesz klęskę.

***
Pamiętaj, że ruch to spory pakiet korzyści dla Twojej pociechy i to nie tylko ze względu na wsparcie rozwoju fizycznego. Dzieci, które więcej się ruszają są bardziej samodzielne i chętne do zdobywania nowych doświadczeń. To z kolei pociąga za sobą rozwój kreatywności.

źródło: własne; szkolanawidelcu.pl
grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top