Ćwiczenia/fitness/kulturystyka

Lubisz zumbę? To z pewnością afrykańska bokwa też Ci się spodoba!

Znacie zumbę czyli połączenie tańca i elementów fintess? Teraz na areny klubów fitness wkracza jej zmodyfikowana wersja czyli afrykańska bokwa. Poznaj zalety tego treningu.

Co to jest afrykańska bokwa?

To nic innego, jak trening łączący elementy kick boxingu oraz afrykańskiego tańca wojennego. Zajęcia odbywają się w rytm hitów muzyki afrykańskiej, house, pop i latino. Stąd też trening cechuje ogromna żywiołowość. W bokwie liczą się szybkie, energiczne i rytmiczne ruchy, przy czym choreografia nie wymaga zapamiętania przez uczestników żadnego układu. Wprost przeciwnie – tutaj stawia się na ogromne zróżnicowanie zarówno rodzaju wykonywanych ruchów, jak i ich tempa. Wszystko to dyktują słyszane dźwięki. Podstawę treningu stanowią figury – litery oraz cyfry – wywodzące się z … afrykańskiego języka migowego. W zajęciach może brać udział każdy bez względu na wiek, sprawność fizyczną czy umiejętności taneczne.

Jakie korzyści daje ten trening?

Ze względu na swój charakter, bokwa to skuteczny sposób na rozładowanie emocji i zrzucenie z siebie ciężaru dnia. Ponieważ niesie ze sobą ogromny ładunek pozytywnej energii to ułatwia walkę ze stresem i jego najbardziej uciążliwymi objawami. Oczywiście bokwa dba nie tylko o naszą sferę psychiczną, chociaż to ona zdaje się korzystać tu najbardziej. Bokwa to także:

  • doskonała alternatywa dla treningu cardio;
  • sposób na wyrzeźbienie ciała;
  • metoda wzmocnienia układów: mięśniowego, kostnego, krążenia i oddechowego;
  • przepis na poprawę balansu i koordynacji ruchowej;
  • ułatwienie utrzymania prawidłowej sylwetki;
  • wsparcie dla ogólnej kondycji i sprawności.

Dzięki treningom bokwy wyrabiamy też orientację oraz utrzymanie równowagi. Ponadto bokwa przyspiesza efekty odchudzania, co nadaje jej dość motywacyjny charakter.

***
Twórcą i propagatorem bokwy jest światowej sławy wywodzący się z RPA tancerz i instruktor fintess Paul Mavi. Bokwa powstała w 2012 roku.

Źródło: Poradnik Zdrowie 09/2017; nazdrowie.slask.pl; wylecz.to
Grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top