Edukacja

Rozwijaj przedsiębiorczość swojego dziecka (cz. 2)

Każdy rodzic może delikatnie pomóc swojemu dziecku rozwijać odpowiednie umiejętności, które z pewnością przydadzą się mu w dorosłym życiu.

Jaką cechę wspólną ma Steve Jobs, Mark Zuckerberg i Bill Gates? Ciekawość! Wszyscy chcieli znaleźć lepszą alternatywę dla tego, co już istniało. A jak można rozwijać ciekawość u małych dzieci? Pokazując im różne hobby! Niech próbują różnych rzeczy, które rozwiną w nich ciekawość świata. Podróżujcie razem, czytajcie razem książki- to wszystko zaprocentuje!

Jedną z głównych cech charakteru, którą powinien mieć każdy- nie tylko z punktu widzenia przyszłego pracownika- to pewność siebie. Wszyscy wiemy, że takim osobom łatwiej się żyje i szybciej odnoszą sukces. Dlatego od najmłodszych lat powinniśmy wspierać nasze dzieci, chwalić je za każdy sukces i nie wzbudzać w nich winy, jeśli im się coś nie uda. Nie należy jednak sztucznie nadmuchiwać dziecięcych ego. Chwalimy je tylko za rzeczy ważne i takie, których dokonanie wymagało, choć minimalnego ich wysiłku! Warto również pytać dzieci o ich zdanie na różne tematy. Poczują się docenione, kiedy zauważą, że ich zdanie też się dla kogoś liczy!

To, o czym zapominamy, a co jest ważne to empatia! Pamiętajmy, że dziecko będzie musiało pracować z innymi. Musi odnaleźć się w grupie i pozytywnie wpływać na innych. Nikt też nie będzie pracował dla samolubnego szefa. Pokazuj dzieciom, że inni, choć nie zawsze doskonali też są ważni i też zasługują na naszą troskę i zainteresowanie. Zainteresujcie się wolontariatem czy pomocą innym. Niech dziecko zobaczy, że jego działanie ma wpływ na innych i może im pomóc.

(Źródło: entrepreneur.com, własne; Zdjęcie: pixabay.com)

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top