Wydaje Ci się, że wprowadzanie różnorodnych ograniczeń i rutyny do pracy może wpłynąć na kreatywność i rozwój?! Nic bardziej mylnego! Nie musisz przecież cały dzień działać według jednego schematu! Chodzi nam jedynie o nawyki, których warto się pozbyć i które warto zastąpić nowymi przyzwyczajeniami!
Proponowane przez nas zmiany zazwyczaj nie wymagają całkowitej zmiany sposobu działania a jedynie jego modyfikacji. Pewnie też nie wszystkie dotyczą bezpośrednio Ciebie i Twojego miejsca pracy. Zwracamy jedynie uwagę, nad czym warto się pochylić i przeanalizować, jeśli niepokoi Was spadek efektywności w pracy.
Nie nadganiaj pracy, jeśli zdarzyło Ci się opóźnienie czy o czymś zapomniałeś. Jeśli jesteś przytłoczony pracą to powinieneś zająć się w pierwszej kolejności ustaleniem priorytetów. Nie myśl, że praca ponad siły przyniesie jakieś pozytywne efekty. Będziesz jedynie jeszcze bardziej zmęczony i zniechęcony. Przeproś za opóźnienie, zapłać karę, zastanów się, co należy zakończyć w pierwszej kolejności. Tak naprawdę, jeśli brakuje Ci czasu oznacza to, że nie masz żadnych priorytetów w pracy.
Pamiętaj też, że praca to nie wszystko. Wiele osób o tym wie i znacząco potakuje głowami, gdy słyszy to stwierdzenie. Jednak ilu z nas o nim pamięta? Gdy jest dużo pracy łatwo zapomnieć, że powinno się odseparować życie prywatne od zawodowego. Nie poświęcaj całej doby jedynie na pracę. Zaplanuj w grafiku czas dla rodziny i rzeczy, które lubisz robić. Już po miesiącu zauważysz, że mimo tego, że w pracy spędzasz mniej czasu jesteś o wiele bardziej efektywny w działaniach!
I coś, co się wiąże z powyższą radą: przynajmniej jeden dzień zrezygnuj z używania telefonu, komputera, zapomnij o Internecie. Zrób sobie odwyk od wirtualnej rzeczywistości, aby nie zapomnieć, co w życiu jest najważniejsze!
(Źródło: time.com, Zdjęcie: pixabay.com)