Aktualności

Nawyki, których warto się pozbyć! (cz. 1)

Czasami masz wrażenie, że spędzasz cały dzień w pracy, ale niewiele w niej robisz? Nie czujesz, aby Twoje działania były efektywne i przynosiły jakieś wymierne rezultaty? Zapewne znajdziesz u siebie pewne nawyki, których warto się pozbyć!

Niezależnie od stanowiska, które zajmujesz może się tak zdarzyć, że pewne czynności przeszkadzają nam w skupieniu się na zaplanowanych zadaniach. I są to zazwyczaj drobiazgi, których wyeliminowanie pomoże Ci zwiększyć efektywność. Wszystko zależy od rodzaju oraz charakteru wykonywanej pracy, jednak większość z nich można zaobserwować na co dzień! Co więc można poprawić w codziennym funkcjonowaniu w biurze?

Nie odbieraj telefonów od numerów zastrzeżonych. Wiele osób z zasady nie odbiera takich połączeń w myśl reguły „jeśli nie chcesz się ujawnić to nie będę z Tobą rozmawiać”. Coś w tym jest, ponieważ są to najczęściej telefony sprzedażowe. Taki telefon dekoncentruje i zbija z tropu, podczas gdy rozmówca jest od początku przygotowany na rozmowę z nami. Po takiej rozmowie potrzebujemy o wiele więcej czasu, aby wrócić do przerwanego zadania!

Nie sprawdzaj poczty od razu po wejściu do biura. To ciekawa zasada, która chce przenieść ciężar pracy na listę zadań do wykonania danego dnia a nie na przypadkowe sytuacje. Zanim zajrzysz do skrzynki mailowej wykonaj przynajmniej jedną pozycję z listy ważnych zadań na ten dzień. Dodatkowo, nie sprawdzaj poczty w nocy! Wiele osób ma taki nawyk i funduje sobie bezsenność. Maile mogą przecież poczekać!

Nie zgadzaj się na spotkania lub rozmowy, które nie są w jakiś sposób zaplanowane! Mając pewien zarys tematów lub punktów realizowanych na danej naradzie czy w trakcie negocjacji telefonicznych działamy o wiele efektywniej. Wiemy, czego możemy się spodziewać, mamy szansę na przygotowanie się merytoryczne i odpowiednie wykorzystanie czasu. Poza tym zorganizowane spotkania trwają zdecydowanie krócej! Wystarczy nam 30 minut na realizacje założonych celów.

Już niedługo kolejne wskazówki!

(Źródło: time.com, Zdjęcie: pixabay.com)

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top