Aktualności

Nawyki, których warto się pozbyć! (cz. 3)

Wydaje Ci się, że wprowadzanie różnorodnych ograniczeń i rutyny do pracy może wpłynąć na kreatywność i rozwój?! Nic bardziej mylnego! Nie musisz przecież cały dzień działać według jednego schematu! Chodzi nam jedynie o nawyki, których warto się pozbyć i które warto zastąpić nowymi przyzwyczajeniami!

Proponowane przez nas zmiany zazwyczaj nie wymagają całkowitej zmiany sposobu działania a jedynie jego modyfikacji. Pewnie też nie wszystkie dotyczą bezpośrednio Ciebie i Twojego miejsca pracy. Zwracamy jedynie uwagę, nad czym warto się pochylić i przeanalizować, jeśli niepokoi Was spadek efektywności w pracy.

Nie nadganiaj pracy, jeśli zdarzyło Ci się opóźnienie czy o czymś zapomniałeś. Jeśli jesteś przytłoczony pracą to powinieneś zająć się w pierwszej kolejności ustaleniem priorytetów. Nie myśl, że praca ponad siły przyniesie jakieś pozytywne efekty. Będziesz jedynie jeszcze bardziej zmęczony i zniechęcony. Przeproś za opóźnienie, zapłać karę, zastanów się, co należy zakończyć w pierwszej kolejności. Tak naprawdę, jeśli brakuje Ci czasu oznacza to, że nie masz żadnych priorytetów w pracy.

Pamiętaj też, że praca to nie wszystko. Wiele osób o tym wie i znacząco potakuje głowami, gdy słyszy to stwierdzenie. Jednak ilu z nas o nim pamięta? Gdy jest dużo pracy łatwo zapomnieć, że powinno się odseparować życie prywatne od zawodowego. Nie poświęcaj całej doby jedynie na pracę. Zaplanuj w grafiku czas dla rodziny i rzeczy, które lubisz robić. Już po miesiącu zauważysz, że mimo tego, że w pracy spędzasz mniej czasu jesteś o wiele bardziej efektywny w działaniach!

I coś, co się wiąże z powyższą radą: przynajmniej jeden dzień zrezygnuj z używania telefonu, komputera, zapomnij o Internecie. Zrób sobie odwyk od wirtualnej rzeczywistości, aby nie zapomnieć, co w życiu jest najważniejsze!

(Źródło: time.com, Zdjęcie: pixabay.com)

 

 

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top