Ekonomia

Jak zarabiać na blogu? (cz. 3)

Zarabianie na blogu może być bardzo rozwojowe. Sami przy tym możemy się wiele nauczyć i wykorzystać to doświadczenie do rozwoju własnych umiejętności i zainteresowań. Jak zarabiać na blogu?

Blog to najprostsza platforma sprzedażowa. Poprzez stronę dzielisz się przemyśleniami, doświadczeniami, ale i produktami, które można rozpowszechniać. A co to może być?

Ebooki– jeśli jesteś ekspertem w swojej dziedzinie to najszybszy i relatywnie jeden z najbardziej skutecznych sposobów zarabiania pieniędzy. Czytelnicy chcą mieć fizyczny efekt zdobywania wiedzy z przebywania na Twoim blogu. Tworzenie takich treści nie jest skomplikowane. A promocja może odbywać się za pomocą innych mediów. Pozostawiasz coś po sobie a przy tworzeniu wartościowych treści można się świetnie bawić!

Kursy- alternatywa dla ebooków. Kurs tłumaczący jakieś zagadnienie to kolejny sposób na pasywny zarobek. Sprzedają się same! Skuteczne, jeśli nie chcesz pisać poradników. Oczywiście nie w każdej branży możliwe jest stworzenie ciekawego kursu dla czytelników, ale jeśli pracujesz w branży związanej z IT, marketingiem, grafiką, finansami czy księgowością już stoisz na lepszej pozycji! Warto najpierw zbadać ofertę konkurencji, aby nie powielać treści! To może szybko obrócić się przeciwko nam!

Usługi trenerskie- w końcu dziś modny jest coaching w każdej dziedzinie. Jeśli myślisz, że czytelnicy byliby zainteresowani taką usługą to, na co czekasz! Sprzedawanie porad i tak naprawdę swoich doświadczeń, to najlepszy sposób, aby kogoś czegoś nauczyć. Z czasem stając się coraz większym autorytetem w swojej dziedzinie konferencje, przemówienia, nagrania wideo mogą być coraz bardziej pożądane. To też forma promowanie siebie!

Prowadzenie bloga traktowane jest jak zwykła praca i trzeba tak ją traktować. Jeśli Ci na tym zależy musisz opracować strategię, rozważyć wszystkie za i przeciw i działać!

Powodzenia!

 

(Źródło: entrepreneur.com, Zdjęcie: pixabay.com)

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top