Ekonomia

Jak zarabiać na blogu? (cz. 1)

Czasami można odnieść wrażenie, że dziś każdy pisze bloga. Jak zarabiać na blogu? Jak przekuć pasję w pracę? Oto kilka wskazówek!

Mylnym jest przekonanie, że pisanie bloga nie wymaga dużo pracy. To chyba pierwsza rzecz, którą każdy powinien sobie uświadomić. To nie tylko pisanie o wszystkim i o niczym! Aby blog był poczytny a w efekcie przynosił nam zarobek, należy włożyć w niego dużo pracy i poświecić mu wiele czasu. A do dokładnie można zrobić?

Przede wszystkim wybierz sobie główny temat, o którym będziesz pisać. Blogi o wszystkim i o niczym, czyli tzw. lifestylowe giną w tłumie. Ważna jest koncentracja, nisza, specjalizacja, na której się znamy i na której będziemy się skupiać w naszych tekstach. Ludzie odwiedzają konkretne strony, ponieważ szukają odpowiedzi na pytania lub zaspokajają swoje potrzeby. Pisząc o wszystkim nie zdobędziemy stałych czytelników. A chcemy ich nie tylko zdobyć, ale chcemy, aby do nas wracali!

Warto również skupić się na jakości prezentowanych treści. Niektórym wydaje się, że wystarczy pisać często i dużo i będą rozpoznawalni w sieci. Nic bardziej mylnego! Lepiej pisać rzadziej, ale wysokiej jakości teksty, które naprawdę wnoszą coś nowego do społeczności blogujących ludzi. Treści powinny być autentyczne, poprawne stylistycznie a przede wszystkim autorskie! Nie ma co ściągać z innych, prędzej czy później czytelnicy domyślą się, że coś jest nie tak i już na pewno do nas nie wrócą!

Twój blog musi także nieść ze sobą jakąś wartość. Naucz czegoś swoich czytelników! Pokaż im tutorial lub instrukcję jak coś stworzyć, jak wykonać idealny makijaż lub jak upiec perfekcyjne ciasto drożdżowe. Treść musi coś ze sobą nieść. Opisywanie, co się jadło na śniadanie jest może i ciekawe, ale nie przyciągnie do nas czytelników, którzy zostaną u nas na dłużej i będą regularnie wracać!

Już niedługo kolejne wskazówki!

(Źródło: entrepreneur.com, Zdjęcie: pixabay.com)

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top