Ekonomia

Jak zarabiać na blogu? (cz. 2)

Blog to już nie tylko pamiętnik rejestrujący szereg wydarzeń z naszego życia. To sposób na zaprezentowanie siebie w sieci i potencjalne źródło dochodu. Jak zarabiać na blogu?

Czytelników należy przede wszystkim angażować! Niech komentują Twoje wpisy, oglądają poradniki czy podcasty, które im podrzucasz. Niech coś się dzieje i niech to będzie wartościowe! Tylko tacy czytelnicy w przyszłości mogą skusić się na Twój produkt! Poza tym każdy ruch na stronie to krok do przyszłych zysków.

Osoby, które już od jakiegoś czasu funkcjonują w sieci wiedzą, że dziś żaden przemysł czy firma nie istnieją bez profili w różnych mediach społecznościowych. Budowanie autorytetu oraz zaangażowanych czytelników to prosta droga do zarabiania na blogu. Edukując innych, pisząc powieści czy specjalizując się w wąskiej dziedzinie budujemy swój autorytet w Internecie. Wtedy możemy założyć bloga, który stanie się narzędziem sprzedaży. Jednak działa to i w drugą stronę, możemy zacząć od bloga i z mozołem budować swoją pozycję w cyber świecie.

Warto być ekspertem w swojej dziedzinie! A w jaki sposób można zarabiać na blogu? Sposobów jest wiele, ale najbardziej skuteczne to:

Afiliacje– idealne dla osób, które dopiero zaczynają i nie mają jeszcze swoich produktów czy usług do sprzedaży. Tak buduje się autorytet i pozycję w sieci. Nawiązanie współpracy z kimś, kto również działa w Twojej branży może owocować kolejnymi wartościowymi kontaktami. Jeśli piszesz bloga o zdrowym odżywianiu możesz na przykład sprzedawać ekologiczne produkty.

Reklama– dla odmiany ten sposób jest idealny dla osób, które mają już jakąś renomę i wielu czytelników. Klikanie w reklamy może być dodatkowych dochodem, ale realnym przy więcej niż 100 000 odwiedzających. Im więcej odwiedzających tym większy zarobek. Jednak należy pamiętać, aby reklamy były związane z Twoją branżą. Niech czytelnicy nie poczują się wykorzystywani!

Już niedługo kolejne wskazówki!

(Źródło: entrepreneur.com, Zdjęcie: pixabay.com)

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top