Kosmetyki

Domowe sposoby na poprawianie urody zimą cz. 1 – intensywne oczyszczanie

Nasza skóra to szalenie inteligentne narzędzie. Potrafi sama się regenerować i pełni ważne funkcje ochronne. Ale tegoroczna dość kapryśna zimowa aura, utrudnia jej prawidłowe działanie. Dlatego warto ją wesprzeć. Możemy tego dokonać w salonie kosmetycznym, ale i w zaciszu własnego domu przy użyciu prostych preparatów pielęgnacyjnych, które możemy sami wykonać.

Dlaczego oczyszczanie skóry zimą jest takie ważne?

Odpowiedź na to pytanie jest banalna – ponieważ przesuszona skóra słabiej radzi sobie z usuwaniem toksyn, a to z kolei ma negatywny wpływ na jej wygląd. Cera staje się przez to poszarzała, a my – mimo wielu starań – wciąż wyglądamy na zmęczone, gdyż nie docierają do niej substancje odżywcze, a tlen nie jest sprawnie rozprowadzany po jej komórkach. Ponadto pojawiają się na niej zaskórniki czyli widoczne efekty zapchanych – przez pot, sebum, kur, zanieczyszczenia z powietrza – gruczołów łojowych. Za ich sprawne działanie także odpowiada właściwy poziom nawilżenia skóry. Stąd też oczyszczanie skóry zimą to ważny zabieg pielęgnacyjny.

Oczyszczanie przez … parowanie

Na rynku bez trudu znajdziemy kosmetyki – w tym całą gamę bardzo modnych masek detoksykujących i oczyszczających. To żadna filozofia, by po nie sięgnąć. Musimy jednak pamiętać, że są one dość agresywne w działaniu. Dlatego lepiej posłużyć się w 100% naturalnymi rozwiązaniami. Wśród nich na plan pierwszy wysuwa się parówka ziołowa. Z czego i jak ją wykonać? Aby przygotować naszą parową kąpiel dla skóry potrzebne będą:

  • 2 litry zagotowanej wody;
  • łyżka suszonej arniki;
  • łyżka suszonego rumianku;
  • łyżka suszonej szałwii.

Całość należy wymieszać i odstawić na kilka chwil.

Następnie przecedzamy powstały napar przez sito i przelewamy do miski. Pochylamy twarz nad naparem, osłaniając głowę ręcznikiem – dokładnie tak samo, gdy robimy to w czasie przeziębienia. Po 5 minutach osuszamy skórę ręcznikiem. Następnie nakładamy na twarz ulubiony krem nawilżający.

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top