Pielęgnacja ciała

Sprawdź czy wiesz, jakiego traktowania potrzebuje Twoja skóra zimą cz.1

Nasza skóra nie lubi zimna, a maksymalnym sprawdzianem dla niej staje się zimowa aura. I chociaż każda cera bez względu na jej rodzaj tak samo źle znosi zmienne warunki atmosferyczne, to wymaga odmiennego traktowania. Zobacz, jak powinna wyglądać zimowa pielęgnacja cery tłustej i suchej.

Dlaczego zima jest groźna dla skóry?

Skóra to organ doskonały i chociaż potrafi radzić sobie z wieloma wyzwaniami, to zima jest dla niej wyjątkowo trudna do zniesienia. Jakie zmiany w niej zachodzą? Przede wszystkim sięgająca zera temperatura osłabia jej naturalne mechanizmy obronne. Poza tym z naskórka nawet dwa razy szybciej niż latem ucieka wilgoć. W efekcie łatwo zauważamy, jak zimą nasza skóra staje się bardziej szorstka, mniej elastyczne i o wiele bardziej podatna na uszkodzenia czy podrażnienia. Zimą też wyraźniejsze stają się pierwsze zmarszczki oraz wszelkie oznaki zmęczenia czy stresu.

Czym wyróżnia się zimowa pielęgnacja cery suchej?

Jak łatwo się domyśleć zimowa pielęgnacja cery suchej wymaga przede wszystkim solidnej porcji nawilżenia. Musimy przy tym zadbać, aby dostarczoną wodę zatrzymać w komórkach. Poza tym powinnyśmy dostarczyć skórze solidnej porcji witamin. Najlepszą ochronę dla cery suchej zimą, będą stanowiły kosmetyki z zawartością takich składników, jak: kwas hialuronowy, ceramidy, NMF, gliceryna, witamina B, algi, masło Shea. W okresie zimowym z naszych kosmetyczek powinny zniknąć: mydła, ziarniste pilingi, maseczki z glinką. Należy je natomiast uzupełnić o płyn micelarny, nawilżający żel oraz maseczki odżywcze.

Czego potrzebuje cera tłusta zimą?

Główny cel zimowej pielęgnacji cery tłustej to regulacja wydzielania sebum oraz zabezpieczenie skóry przed zmianami zapalnymi. W tym przypadku sprawdzą się preparaty zawierające substancje o działaniu bakteriobójczym, matujące oraz rozjaśniające i regulujące pracę gruczołów łojowych. W ich składzie powinny znaleźć się: kwasy owocowe, witamina B6, ekstrakt z arniki, cyprysu oraz oczaru. Zawartość zimowej kosmetyczki powinny stanowić: maska oczyszczająca i zwężająca pory (np. z glinką), pilling ziarnisty, lekkie kremy – emulsje na dzień oraz odżywcze beztłuszczowe kremy na noc.

***
Już za tydzień podpowiemy, jak pielęgnować zimą cerę naczynkową oraz wrażliwą.

*źródło: Gdy masz problem ze skórą _ 150 sposobów na piękny wygląd od stóp do głów; Poradnik zdrowia: Skóra N. Kaflińska
grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top