Kosmetyki

Walczysz z trądzikiem? Banan pomoże Ci uporać się problemem.

To nie żart – te smaczne i lubiane chyba przez wszystkich owoce – mogą nam pomóc w pielęgnacji cery trądzikowej, ponieważ posiadają właściwości łagodzące zmiany zapalne skóry. Jednakże to nie jedyna ich „kosmetyczna umiejętność”.

Pan doktor banan

Chociaż bananom nie odmawia się miana kalorycznych, to warto po nie sięgać jak najczęściej, ponieważ posiadają bogaty skład, dzięki czemu korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Owoce te poleca się na przykład osobom, które walczą z depresją lub słabo radzą sobie ze stresem. Są bowiem cenionym źródłem magnezu, witamin z grupy B (ułatwiających przyswajanie magnezu) oraz tryptofanu. Poza tym banany powinny występować w diecie osób z chorobami układu sercowo-naczyniowego, ponieważ jest w nich mnóstwo potasu. Po te owoce powinni też sięgać wrzodowcy, ze względu na obecność w nich inhibitorów proteazy, które ułatwiają niszczenie bakterii wywołujących chorobę wrzodową. Prozdrowotne składniki bananów to jeszcze nie wszystko. W owocach tych znajdują się również substancje, które mogą pomóc nam w leczeniu niektórych chorób skórnych typu trądzik oraz wygrać z niektórymi skórnymi problemami, jak na przykład zmarszczki czy kurzajki.

Bananowe kosmetyki domowe

Aby móc się przekonać o „kosmetycznym” potencjale bananów, warto je nie tylko włączyć do diety, ale i przygotować z nich proste – zaledwie kilkuskładnikowe kosmetyki. W jakich wypadkach można je wykorzystać? Oto przykłady:

  • Kurzajki i niewielkie zmiany zapalne skóry – wystarczy zmienione chorobowo miejsce przetrzeć umytą wcześniej skórką banana (wewnętrzną stroną), która wykazuje właściwości łagodzące i przeciwzapalne;
  • Zmarszczki – staną się mniej widoczne, gdy zastosujemy maseczkę z banana i oliwy z oliwek bądź ulubionego oleju roślinnego. Połączone składniki należy nanieść na skórę twarzy i dekoltu na ok. 20 min, a następnie zmyć ciepłą wodą.
  • Trądzik – zmiany, takie jak zaczerwienienie, wypryski, zaskróniki należy pokryć maseczką z banana, awokado i dodatkiem jogurtu naturalnego bądź oliwy z oliwek. Składniki najlepiej zmiksować. Maseczkę nakładamy na ok. 20 minut. Następnie zmywamy, a dla lepszego działanie możemy nałożyć krem nawilżający.
  • Oparzenia – je także możemy wyleczyć przy pomocy banana, a ściślej mówiąc jego skórki (wewnętrznej strony). Wystarczy na zranione miejsce, które wcześniej powinniśmy potrzymać przez kilka minut pod strumieniem zimnej wody, przyłożyć świeżą skórkę banana.

***
Według mnie banana śmiało można nazwać super-owocem, gdyż ze względu na swój niezwykle bogaty skład, jest pomocny nie tylko w dbaniu o zdrowie, ale i o nasz wygląd. A już za tydzień zdradzimy Wam kolejne arkana naturalnego dbania o swoją urodę i wspierania skóry w walce z niektórymi problemami. Zapraszamy do lektury.

Źródło: poradnikzdrowie.pl; facetemjestem.pl; alejakobiet.pl
Grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top