Dom i Ogród

Czas pomyśleć o ogrodzie!

Nadchodzący wrzesień a to dobry czas, aby pomyśleć o ogrodzie. Warto zastanowić się, jakie kwiaty chcielibyśmy zobaczyć w pełnym rozkwicie wiosną.

To właśnie teraz najlepiej zaplanować, jakie kwiaty chcielibyśmy zasadzić na następny rok. Kupując cebulki i nasiona właśnie teraz mamy wpływ na to jak będzie wyglądał nasz ogród w kwietniu i maju.

Polecamy przepiękne i kolorowe tulipany!

Łąka przepięknych kwiatów to marzenie każdego ogrodnika. Jednym z najczęściej wybieranych kwiatów do osiągniecia tego celu jest właśnie tulipan. Bogactwo odmian i kolorów sprawi, że każdy znajdzie dla siebie swój ulubiony gatunek! Możesz je wykorzystać także do ozdoby rabat i ścieżek, skalniaków. Trzeba jednak pamiętać o kilku rzeczach, jeśli chcemy móc je podziwiać w przyszłym roku.

Ogromną zaletą tulipanów jest to, że mogą one kwitnąć w jednym miejscu bez wykopywania cebulek! Warunek jest jeden, stanie się tak, jeśli ziemia w naszym ogrodzie jest piaszczysta i cebulki będą miały szansę przeschnąć. Jeśli nie mamy takiej gleby w ogrodzie należy je wykopać, oczyścić z ziemi i przechować w suchym miejscu do czasu sadzenia- najpóźniej do października.

Duże cebulki potrzebują więcej miejsca, więc sadzimy je w odległości około 10-15 cm od siebie i na głębokości 6-10 cm. Dzięki temu będą miały szansę zakwitnąć w pełnej okazałości! Jeśli chcesz cieszyć się wspomnianą łąką kwiatów należy sadzić je grupami po kilka/kilkanaście cebulek w tej samej części ogrodu.

Tulipany można również uprawiać na kwiaty cięte, ale nie są one zbyt wytrzymałe. Dzięki łatwości w uprawie i dbaniu o nie, nadają się nawet dla początkujących ogrodników!

(Źródło: własne, Zdjęcie: pixabay.com)

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top