Dom i Ogród

Co sadzić w ogrodzie we wrześniu?

Co poza tulipanami może jeszcze cieszyć nasze oko w wiosennym ogrodzie? Co sadzić w ogrodzie we wrześniu?

Każdy ma swoje ulubione kwiaty, jednak dla tych, którzy potrzebują informacji, co można sadzić w ogrodzie we wrześniu dziś podpowiadamy: cebule narcyzów! Czasami chyba zapominamy o nich i ich oryginalnej urodzie. Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ są o wiele łatwiejsze w uprawie od tulipanów a to chyba najbardziej kojarzący się z wiosną kwiat!

Zasada jest prosta: im szybciej zasadzimy cebule narcyzów jesienią tym piękniejsze one wyrosną. Dlatego warto posadzić je już na początku września. To, o czym trzeba pamiętać, to to, że sadzimy je nieco głębiej niż cebule tulipanów. Warto obok siebie umieścić do 7 cebul, wtedy będziemy podziwiać kępki soczyście żółtych kwiatów, które od razu przyniosą nam wiosnę do ogrodu! Te kwiaty nie potrzebują piaszczystej gleby, może być ona nieco bardziej wilgotna, jednak potrzebują ziemi bogatej w próchnicę.

Nasz klimat jest wyjątkowo ciężki dla roślin cebulowych. Gdy pada mają zbyt dużo wilgoci i mogą nadgnić, jeśli jest susza to usychają i nie kwitną tak pięknie wiosną. Jednak trzeba przyznać, że to jedne z najpiękniejszych kwiatów dość prostych w uprawie. Warto nauczyć się ich pielęgnacji! Docenią je zarówno początkujący jak i doświadczeni ogrodnicy! Poza narcyzami warto posadzić także: hiacynty, szafirki i śnieżyce. Zobaczymy w naszym ogrodzie prawdziwą wiosnę w przyszłym roku!

(Źródło: własne, Zdjęcie: pixabay.com)

 

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top