Dom i Ogród

Styczniowe prace w ogrodzie

Styczeń w tym roku to wyjątkowo zimny miesiąc, bardzo mroźny i z pokaźnymi opadami śniegu. Rekordowe przymrozki dają się wszystkim we znaki.

Prawda jest taka, że nawet w taką pogodę znajdzie się coś, co można zrobić w przydomowym ogródku, na tarasie lub balkonie. Co warto, więc zrobić?

Wszyscy, którzy zdecydowali się w tym roku na żywą choinkę już z niepokojem obserwują kupki igieł jakie się pod nią zbierają. Drzewko powoli traci igliwie, ale nie warto jej po prostu wyrzucić do śmieci. Wystaw ją na dwór, aby można było ją przesadzić do gruntu lub wykorzystać, jako naturalny nawóz. Jeśli nie masz ogrodu, wystaw ją na balkon i opadające igły wykorzystaj, jako osłonę dla roślin doniczkowych. Niech święta jeszcze przez chwilę z nami zostaną.

Jeśli twój ogród nie zginął pod zaspami śniegu, wykop wszystkie krzaki i roślinki, których chcesz się pozbyć w nowym roku. Przygotuj ziemię dla nowych mieszkańców. Do wiosny zdąży się oczyścić i przyjmie nowe kwiaty. Sprawdź też wszystkie zimowe osłony na krzakach i kwiatach, czy opady śniegu ich nie zniszczyły lub nie poprzesuwały. Tak samo regularnie sprawdzaj rośliny na balkonie. Tutaj do akcji często wkraczają ptaki, które rozrywają osłonki w poszukiwaniu pokarmu.

Gdy ogródek przysypało śniegiem poświęć kilka minut na strząsanie go z gałęzi drzewek owocowych czy krzaków, aby nie połamały się pod jego ciężarem.

Jeżeli jesteś dumnym posiadaczem oczka wodnego czy stawu, pamiętaj, aby co jakiś czas połamać taflę lodu lub przynajmniej zrobić w niej otwór. Dzięki temu wszelkie szkodliwe gazy będą gdzie się ulotnić.

I zacznij planować jak chcesz, aby twój ogród wyglądał na wiosnę. Zastanów się, jakie kwiaty chcesz posadzić w tym roku, jakie krzewy chciałbyś, aby kwitły przed twoim domem. To czas zbierania narzędzi i materiałów, które przydadzą się w nowym roku!

 

 

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top