Moda

W czym do pracy latem?

Dress code – zasady ubierania się w taki sposób, aby dopasować strój do okazji. Służy do komunikowania i wyrażania swojego stosunku do otaczającego świata. Dzieli się na formalny i nieformalny. Już w czasie rozmowy kwalifikacyjnej warto zwrócić uwagę jak wyglądają pracownicy. Nawet jeśli zasady dress code nie są jasno określone – pracownicy określają go sami, np.: poprzez wybór stroi casualowych. W firmach głównie dominują dwa rodzaje dress code: business professional i business casual. Czy jednak latem możemy założyć do pracy piękne kwieciste sukienki? A sandałki na słupku? Gdzie są granice?

Business professional – strój biznesowy klasyczny

To rodzaj stroju zarezerwowany np.: dla polityków, radców prawnych, prezesów, asystentów. Nie ma miejsca na własny styl. Doskonale są garsonki, sukienki z żakietem oraz modne damskie garnitury. Kolory: granat, czerń, biel – symbolizuje autorytet, błękit – wzbudza zaufanie. Stroje te powinny być wykonane z gładkich materiałów. Niedopuszczalne jest również rezygnowanie z rajstop. A dodatki? Ledwie zauważalne. Nie ma mowy o kolorowych, dużych bransoletkach czy łańcuszkach z kotkami. Srebrne bądź złote łańcuszki, bez ozdobnych kamieni. Torebka, która zmieści laptop, ale powinna być ona wykonana z naturalnego materiału. Buty? Czółenka, mokasyny. Obcas nie wyższy jak 7 cm.

Business casual

To luźny strój, który składa się z wielu elementów: bluzki, koszule, sukienki – lekkie, zwiewne czy kwieciste, ale także T-shirty, spódnice, spodnie. Nie ma również ograniczeń co do kolorów. Podobnie w przypadku materiałów – mogą być różne rodzaje. Jedyny warunek to, że bluzki nie mogą być prześwitujące, a spódnice i sukienki powinny mieć długość tuż przed kolano, bez głębokich rozcięć i dekoltów. Torebka może być dowolna. W przypadku butów dobrze jest aby wybierać modele, które nie odsłaniają palców i pięt.

Najczęstsze błędy?

? Za krótka spódnica,

? Duży dekolt,

? Odsłonięty brzuch,

? Mocny makijaż,

? Zbyt dużo dodatków,

? Odważny manicure.

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top