Ciekawe miejsca

TOP-5 idealnych kierunków na Walentynki

Z pewnością pierwsze Wasze skojarzenie z najbardziej romantycznymi miejscami na świecie to Paryż. I to właśnie tam wyjeżdża większość zakochanych, aby świętować Walentynki. Jednak nie tylko w stolicy Francji można przyjemnie spędzić czas ze swoją drugą połówką. Zobaczcie sami.

Praga

Stolica Czech już od dłuższego czasu pojawia się we wszelkich rankingach dotyczących najbardziej romantycznych zakątków na świecie. Praga przyciąga niepowtarzalnym klimatem, oryginalnymi smakami oraz stosunkowo niskimi cenami oraz bliskością i świetnym skomunikowaniem. Poza tym niemal cała wydaje się być wypełniona uroczymi uliczkami, które zachęcają zakochanych do długich spacerów.

Wiedeń

Jeśli marzy się Wam elegancki i pełen luksusu wyjazd to stolica Austrii da Wam to, czego szukacie. Wieczór spędzony w Operze, uświetniony spacerem nad Dunajem i zwieńczony lokalnym przysmakiem, jakim jest tort Sachera z pewnością zapadnie Wam na długo w pamięci.

Burgia

Romantyzm tej belgijskiej miejscowości zdaje się wyzierać niemal z każdego jej zakamarka. Opustoszałe wieczorami, skąpane w delikatnym oświetleniu brukowane uliczki, urokliwe małe mostki, klimatyczne restauracyjki w których można skosztować gorącej czekolady czy pysznego lokalnego piwa – to wszystko powoduje, że zakochani mogą przenieść się na kilka chwil w zupełnie inny wymiar.

Buenos Aires

Jadąc tam zafundujecie sobie roztańczone, pełne gorących emocji i niezapomnianych wrażeń Walentynki. Na temperamentne pary czekają najlepsze kluby nocne z muzyka na żywo i wyszukanym menu.

Chełmno

Na liście kierunków idealnych dla zakochanych nie powinno zabraknąć również przedstawiciela Polski czyli … Chełmna, okrzykniętego zresztą najbardziej romantycznym polskim miastem. Dlaczego? – ponieważ jego patronem jest sam św. Walenty, którego relikwie spoczywają w tamtejszym kościele, co sprawia, że można sobie „wymodlić” u niego wsparcie dla związku. Co ważniejsze w okresie walentynkowym miasto organizuje liczne atrakcje adresowane i przygotowane z myślą o zakochanych właśnie. Zwieńczeniem wizyty w Chełmnie powinno być skosztowanie lokalnego przysmaku, jakim są bułeczki z … lubczykiem. Czy można chcieć czegoś więcej?

źródło: www.national-geographic.pl; radiozet.pl; polki.pl; blog.bookapart.com
grafika: Photo by freestocks.org from Pexels https://www.pexels.com/photo/adult-balloons-building-celebration-297996/

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top