Poradniki

Skuteczna strategia przeciwko poceniu cz. 2 – pomoc z drogerii

Aby poradzić sobie z nadmiernym poceniem warto sięgnąć również po sprawdzone wyroby kosmetyczne. Dzięki nim nie tylko zahamujemy wydzielanie potu, ale również łatwiej poradzimy sobie z zatuszowaniem nieprzyjemnego zapachu, jaki on wydziela. Oto lista tych, po które należy sięgnąć.

Kosmetyki chłodzące

Pomagają w ograniczeniu wydzielania potu, a tym samym zapobiegają powstawaniu przykrej woni. Stanowią swego rodzaju oszustwo dla mózgu, który dostaje mylną informację, iż ciało zostało już schłodzone. Dzieje się tak, ponieważ znajdujące się w nich substancje lotne (mentol, mięta, eukaliptus) drażnią ciałka Krauzego (receptory zimna). W drogeriach dostępne są nie tylko żele czy balsamy chłodzące, ale również kolorowe kosmetyki, a także balsamy wyszczuplające z delikatnym i dość przyjemnym efektem chłodzenia.

Puder lub talk

Posiadają właściwości higroskopijne. Po ich zastosowaniu skóra staje się przyjemnie sucha. Poza tym zarówno puder, jak i talk zabijają brzydki zapach potu. Jedyny ich minus to białe ślady, które po sobie pozostawiają.

Mgiełki

Wyrównują pH skóry. Dbają o jej właściwe nawilżenie, a przede wszystkim działają odświeżająco i dają lekki efekt chłodzenia. Specjaliści od urody zachęcają, by to właśnie nimi zastąpić perfumy czy wody toaletowe, które obciążają znaczenie naszą skórę.

Blokery

Ich działanie polega na stworzeniu czopu z polimerycznego żelu wodorotelnkowego na skutek reakcji kwaśnego potu na działanie kwaśnych soli glinu. Najlepiej działa, gdy stosujemy go na noc – wtedy gruczoły potowe są mniej aktywne, dzięki czemu bloker ma szansę dotrzeć głębiej, a tym samym skuteczniej zadziałać.

Chusteczki antyperspiracyjne

Ich największą zaletę stanowi fakt, że są niezwykle poręczne. Można je zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. Działają trójtorowo – nawilżają i odświeżają, oczyszczają, a także hamują ilość wydzielanego potu.

Źródło: Zdrowie 06/2018; kobietamag.pl
Grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top