Zdrowie

Skuteczna strategia przeciwko poceniu cz. 1

Na naszej skórze znajdują się dwa rodzaje gruczołów potowych. Ekrynowe – znajdują się na podeszwach stóp, czole, a także po wewnętrznej stronie dłoni. Są one odpowiedzialne za wydzielanie bezwonnego potu już od naszych narodzin. Drugi typ to gruczoły apokrynowe znajdują się pod pachami, w pachwinach, okolicach narządów płciowych i sutków. Uaktywniają się, gdy dopada nas stres lu podniecenie. To właśnie one są odpowiedzialne za wytwarzanie nieprzyjemnego zapachu, który szczególnie latem potrafi dać się mocno we znaki nie tylko nam, ale i naszemu otoczeniu. Podpowiadamy, jak sobie radzić z tym trudnym problemem.

Odpowiedni dobór kosmetyków do codziennej higieny

Najbardziej sprawdzają się tu wszelkiego rodzaju żele oraz mydła dezodoryzujące. Posiadają one w swoim składzie związki, które przyczyniają się do hamowania rozwoju bakterii. Tym samym tuszują brzydki zapach.

Właściwa odzież

Aby ułatwić sobie walkę z potem powinniśmy dbać o to, aby na naszą garderobę składała się odzież z naturalnych tkanin. Możemy też wspomagać się dodatkowo przez specjalne wkładki przeciwpotowe do odzieży czy obuwia. Wsparcie dla osób, które intensywniej się pocą stanowi też odzież oddychająca, czyli ubrania wykonane z poliestru oraz polipropylenu. Z tkanin tych często szyta jest odzież sportowa.

Depilacja

Intensywne pocenie to nie tylko brzydki zapach. To również większe ryzyko niebezpiecznych infekcji. Aby zaoszczędzić sobie kłopotów ze zdrowiem, a jednocześnie wyeliminować brzydki zapach warto poddać się depilacji czyli usunąć owłosienie z pach i między pachwinami. Zimą dobrze jest poddać się zabiegowi depilacji laserowej, co dodatkowo wpłynie na zahamowanie wydzielania nadmiaru potu.

Ziołowe wsparcie

Problem, jakim jest nadmierne pocenie, a także jego brzydki zapach można niwelować przy użyciu naturalnych metod. Należą do nich ziołowe kąpiele, a także spożywanie ziół w formie naparów. Do kąpieli najbardziej nadają się: szałwia, kora dębu, kora brzozy, kwiat rumianku oraz kora wierzby. Do picia polecane są z kolei: herbata szałwiowa oraz koszyczek rumianku.

Jeżeli mimo stosowania wymienionych metod nadal czujemy się niekomfortowo z naszym zapachem potu, ale i jego nadmiarem, warto skorzystać z porady medycznej.

źródło: Zdrowie 06/2018;
grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top