Ćwiczenia/fitness/kulturystyka

Poznaj zalety treningu, w którym pełne kształty są wręcz wskazane!

Ten trening nie tylko pomaga wymodelować ciało, ale uczy również, jak je zaakceptować. Ponadto pomaga odkryć drzemiący w nim potencjał. To z kolei działa, jak silny bodziec do systematyki. Sprawdź, jakie jeszcze zalety niesie ze sobą taniec brzucha.

Trening inny niż wszystkie

Sesje treningowe tańca brzucha wyróżnia niemal wszystko. Począwszy od stroju – najchętniej widziane są kolorowe długie spódnice, koszulki lub topy odsłaniające pępek (chociaż nie jest to absolutnie obowiązkowe) oraz brzęczące chusty wiązane w pasie – po figury i układy taneczne, które pełne są ukrytych znaczeń i symboliki. Uczestniczki mogą posiadać zerową kondycję fizyczną, a ich pełne kształty stanowią dodatkowy atut i służą, jako swego rodzaju „akcesoria sportowe”.

Jakie korzyści przynosi taniec brzucha?

Ta forma treningu tanecznego przede wszystkim pozwala zgubić niechciane kilogramy. Warto przy tym podkreślić, że odbywa się to w przyjaznej i pełnej akceptacji atmosferze, co tylko dodatkowo motywuje do przychodzenia na kolejne zajęcia. Wyzwala pokłady pozytywnej energii, co także wpływa na uruchomienie mechanizmów obronnych przed stresem. Taniec brzucha to wskazana dla kobiet w ciąży forma aktywności. W trakcie treningu wzmocnieniu ulegają mięśnie dna miednicy, co wzmaga ruchomość miednicy. Dzięki temu panie gwarantują sobie łatwiejszy przebieg porodu, a także szybszy powrót do wyglądu sprzed ciąży. Jakie jeszcze korzyści czerpie nasz organizm z tej formy treningu? Taniec brzucha:

 • niweluje bóle kręgosłupa – gdyż w trakcie treningu dochodzi do rozgrzania i rozluźnienia mięśni przykręgosłupowych; poprawie ulega też krążenie we wszystkich partiach pleców;
 • wspomaga koordynację ruchową – dzięki treningom nasze ruchy stają się bardziej płynne, a my zaczynamy poruszać się z gracją i wdziękiem;
 • zapobiega powstawaniu żylaków – wprawiając intensywnie w ruch nogi dochodzi do pobudzenia prawidłowej pracy krążenia w nich;
 • idealnie rzeźbi najbardziej oporne partie ciała czyli brzuch, uda, biodra, pośladki – jest to możliwe, gdyż układy mobilizują wszystkie typy mięśni (w tym także skośne i głębokie odpowiedzialne m.in. za kształtność sylwetki);
 • zapewnia talię osy – dzięki temu sylwetka zyskuje na atrakcyjności;
 • ujędrnia ciało – co także poprawia samoocenę;
 • wspomaga walkę z cellulitem;
 • zmniejsza dolegliwości związane z miesiączkowaniem;
 • sprzyja regulacji gospodarki hormonalnej.

Seksowne i pewne siebie

Taniec brzucha należy traktować nie tylko, jako rodzaj atrakcyjnego treningu, pełnego ekspresji. To także forma psychoterapii, dzięki której:

 • odzyskasz pewność siebie;
 • nauczysz się dostrzegać mocne strony siebie i atuty swojego ciała;
 • staniesz się bardziej otwarta na innych;
 • zaczniesz dbać o siebie;
 • uruchomisz drzemiące w Tobie pokłady kreatywności.

Te wszystkie elementy sprawią, że zaczniesz postrzegać siebie, jako pełną seksapilu i atrakcyjną kobietę. To z pewnością przełoży się na Twój komfort psychiczny oraz osiąganie życiowych celów.

*Źródła: Świat Zdrowia; http://nakayabellydance.blogspot.com/
Grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top