Problemy zdrowotne

Oczyszczanie bez tajemnic cz. 1 – Po czym rozpoznać, że potrzebny jest nam detoks?

Detoks to obecnie modne i dość popularne pojęcie. Fora internetowe, grupy dyskusyjne oraz blogi przepełnione są poradami na temat tego, jak oczyścić organizm. Na półkach aptecznych bez trudu znajdziemy całą gamę różnego rodzaju środków oczyszczających. Zanim jednak zdecydujesz się na wybraną metodę sprawdź, czy rzeczywiście detoks jest Ci potrzebny.

Co nas zatruwa?

Najgroźniejsze dla naszego zdrowia i życia są chemikalia. Rok rocznie stosuje się ich w samej tylko Europie ponad 100 tysięcy, z czego blisko 1/3 stanowi realne zagrożenie dla nas, gdyż jest silnie trująca i toksyczna. Obecności szkodliwych substancji można doszukiwać się przede wszystkim w żywności, ale również w wodzie z kranu, lekach, niektórych przyborach i akcesoriach kuchennych, starych farbach i lakierach, a także w kosmetykach i przyborach toaletowych. Jednorazowy kontakt z nimi bywa niegroźny, gdyż organizm reaguje natychmiastowo. Pojawiają się wtedy: wymioty, bóle głowy czy żołądka. Po szybkiej interwencji medycznej tego samego, lub następnego dnia możemy wrócić bezpiecznie do domu. Jednak nie wszystkie te szkodliwe składniki obecne są w tak wysokim stężeniu i wówczas powoli nas zatruwają.

Kiedy potrzebujemy detoksu?

Metod na to, czy nasz organizm wymaga oczyszczenia jest co najmniej kilka. Od specjalnych testów, poprzez badania laboratoryjne. Ale najprostsza z nich to rozpoznanie objawów, które dla ułatwienia zebrał i podzieli na poszczególne grupy Michał Tombak. Oto one:

  • I stopień – wyglądamy na zdrowych i ogólnie czujemy się dobrze, ale dokucza nam chroniczne zmęczenie;
  • II stopień – prócz zmęczenia pojawiają się: bóle głowy, uczucie rozbicia, ból całego ciała, łamanie w kościach;
  • III stopień – zaczynają nas dręczyć różnego rodzaju alergie (mogą nas uczulać także te produkty, które do tej pory były przez nas dobrze tolerowane);
  • IV stopień – możemy zauważyć: zmiany skórne, a także pojawienie się torbieli, guzów czy kamieni; zaczyna nas dręczyć nadwaga;
  • V stopień – pojawiają się bóle i zmiany w obrębie kości, stawów, a także organów wewnętrznych;
  • VI stopień – zaczynają się zaburzenia ze strony układu nerwowego;
  • VII stopień – pojawiają się ostre stany zapalne, a także choroby nowotworowe i silne osłabienie układu odpornościowego.

Źródło: O czym lekarze ci nie powiedzą DETOKS – wydanie specjalne; Zdrowie 03/2018
Grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top