Poradniki

Jakie są najlepsze zioła na oczyszczenie organizmu z toksyn?

Jeśli czujesz ciągłe zmęczenie, borykasz się z nagłymi zmianami skórnymi bądź skokami wagi lub miewasz częste wahania nastroju to sygnał, że Twój organizm zatruły szkodliwe toksyny. Możesz się ich pozbyć, sięgając po medyczne preparaty, ale więcej korzyści dostarczysz swojemu organizmowi, gdy sięgniesz po naturalne metody. Wśród nich na pierwszy plan wysuwają się zioła. Zobacz, które i dlaczego.

Pokrzywa

działa oczyszczająco na układ trawienny, regulując pracę wątroby, żołądka i trzustki. Ponadto przypisuje się jej również silne działanie moczopędne, co także ułatwia pozbywanie się wraz z moczem zalegających substancji.

Czystek

Przypisuje mu się bardzo silne właściwości detoksykacyjne, co oznacza, że działa oczyszczająco na cały organizm. Podobnie jak pokrzywa – wykazuje przy tym działanie moczopędne. Dodatkowo działa silnie bakteriobójczo i przeciwpasożytniczo.

Przetacznik leśny

To zioło, które działa oczyszczająco na cały organizm, czyli oczyszcza krew i wątrobę, działa napotnie, a także usprawnia procesy przemiany materii.

Łopian większy (popularnie określany, jako rzep)

Jego nasiona pomagają w oczyszczaniu wątroby, a także ułatwiają pozbywanie się toksyn przez skórę. Dodatkowo działają one antyoksydacyjnie. Regulują również gospodarkę hormonalną.

Odtruwająca terapia ziołami powinna trwać około 14 dni. W tym czasie każdego dnia należy wypić szklankę do dwóch naparu przygotowanego z wybranego zioła. W trakcie trwania detoksu dobrze jest dodatkowo zrezygnować z kawy, ograniczyć palenie i spożywanie alkoholu dla wzmocnienia spodziewanych efektów.

*źródło: O czym lekarze ci nie powiedzą DETOKS – wydanie specjalne; doz.pl
grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top