Moda

Najmodniejsze fryzury na lato

Jeśli chcesz optycznie zwiększyć objętość swoich włosów, zaczesz je na jedną stronę.

Lato to wytęskniona pora roku. Zwłaszcza, jeśli towarzyszy mu słoneczna pogoda. Niestety o ile na takiej aurze korzystają nasze energetyczne akumulatory, o tyle cierpią skóra oraz włosy. Musimy je zabezpieczyć używając odpowiednich kosmetyków z filtrami UV. Pomocne w letniej ochronie włosów są również … odpowiednie fryzury. Im bardziej włosy będą związane czy splątane, tym mniejsza ich powierzchnia będzie niszczona przez słońce.

TOP-3 fryzur idealnych na lato

Wśród najbardziej polecanych fryzur na lato w tym sezonie pojawiają się:

  • romantyczne warkocze, koniecznie z przepaską – najlepiej w modnym pastelowym odcieniu; to fryzura, którą możemy zaprezentować również udając się na wyjście tylko we dwoje;
  • wysoko upięte włosy i tzw. artystyczny nieład – to idealna propozycja do bikini, T-shirtów zestawionych z jeansowymi szortami;
  • gładko upięty kok lub kucyk – to z kolei bardzo uniwersalna propozycja; taka fryzura pasuje na każdą okazję, a przy tym jest bardzo wygodna;
  • włosy rozpuszczone – obowiązkowym elementem takiej fryzury  -która zdecydowanie nie sprawdzi się, gdy zamierzamy bawić się w wodzie – jest przepaska lub ozdobna chusta.

Słowo o pielęgnacji włosów w czasie letniego urlopu

Nie tylko odpowiednia fryzura pomoże nam uchronić włosy przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych, ale również umiejętna pielęgnacja. Pamiętaj, że włosy narażone są również na szkodliwe działanie suchego powietrza, a gdy przebywamy nad morzem, szkodzi im również woda morska, niszcząca keratynę odpowiedzialną za miękkość, elastyczność i zdrowy wygląd włosów. Dlatego w czasie letnich upałów, należy:

  • sięgać po lekkie kosmetyki do stylizacji włosów,
  • unikać suszarek czy prostownic,
  • używać preparatów zawierających filtry UV.

Dobrą metodą jest też zakup odżywki w sprayu, którą można swobodnie aplikować, co kilka godzin bez względu na miejsce, w jakim się znajdujemy. Składniki w niej zawarte pozwolą nam zabezpieczyć włosy przed przesuszeniem. Po powrocie z każdego dłuższego pobytu na słońcu, warto je dodatkowo ochronić, wykorzystując:

  • olejek arganowy;
  • serum do włosów z kolagenem.

Cienką warstwę preparatu należy nałożyć na końcówki bądź delikatnie wmasować jego niewielką ilość w powierzchnię całych włosów.

 

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top