Ciekawe miejsca

Najgorętsze wulkany na świecie! Sprawdź, gdzie ich szukać

Są zlokalizowane na różnych obszarach świata i Europy. Łącznie produkują blisko 303,5 biliardów dżuli. To więcej niż mogą wytworzyć największe elektrociepłownie! Poznajcie 5 najgorętszych wulkanów na świecie.

Hawaje – Kilauea

Produkuje 97,7 biliarda dżuli energii rocznie, co stawia go na szczycie listy najgorętszych wulkanów na świecie. Zalicza się go też do najbardziej aktywnych „producentów” lawy.

Kongo – Nyiragongo

Rocznie wyzwala 95,4 biliarda dżuli energii. Jest to także wulkan z największym na świecie jeziorem lawowym.

Kongo – Nyamuragira

To niezwykły wulkan, gdyż stanowi część łańcucha górskiego. Rocznie wyzwala 44,6 biliarda dżuli energii.

Włochy – Etna

Tą nazwę słyszał zapewne każdy. Etna produkuje rocznie 40,7 biliarda energii. Jest to także najwyższy wulkan na obszarze Europy. Zalicza się go również w poczet najbardziej aktywnych.

Rosja – Tołbaczik

To kompleks wulkaniczny na Kamczatce. Rocznie wyzwala 19,4 biliarda energii. Zalicza się go w poczet bardzo aktywnych wulkanów.
****

Wiecie, że:

Na obszarze kuli ziemskiej znajduje się co najmniej 1500 czynnych wulkanów.

Ojczyzną najbardziej aktywnych wulkanów jest Indonezja. Jest ich tam ponad 70, co według US Geological Survey stanowi światowy rekord.

źródła: Świat wiedzy 7/2017; polskieradio.pl
grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top