Ekonomia

„Mała pomoc – wielka radość” czyli ile dobrego mogą zdziałać codzienne zakupy

Robisz zakupy w sklepach sieci Carrefour? Sięgasz po produkty marki: Pampers, Ariel czy Gillette? To teraz dzięki Tobie może odmienić się los najbiedniejszych rodzin i dzieci, znajdujących się pod opieką PCK (Polski Czerwony Krzyż).

O co chodzi?

Przez najbliższe trzy tygodnie czyli do 26 czerwca b.r. dokonując zakupów w sklepach sieci Crrefour, wybierając produkty marki Procter&Gamble mamy wyjątkową okazję do wsparcia małych podopiecznych PCK. W tym czasie odbywa się wielka ogólnopolska akcja pod hasłem „Mała pomoc – wielka radość”. Jej celem jest przekazanie na cele realizowane przez PCK 1% dochodu ze sprzedaży wyrobów Procter&Gamble. Są to następujące wyroby : pieluszki i chusteczki Pampers, produkty do pielęgnacji włosów (Head&Shoulders, Pantene i Aussie), produkty do pielęgnacji tkanin i domu (Ariel, Vizir, Lenor, Fairy, AmbiPur), produkty do higieny intymnej (Always, Naturella, Discreet), produkty do higieny jamy ustnej (Oral-B i Blend-a-Med) oraz produkty Gillette, Gillette Venus i Old Spice.

Uzyskane z akcji środki, zostaną przeznaczone na zakup najbardziej potrzebnych dzieciom produktów i przedmiotów. Jak twierdzą organizatorzy akcji, brak podstawowych rzeczy w domu ma znacznie szerszy wymiar – zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci w wieku szkolnym, których poczucie własnej wartości w ogromnej mierze uzależnione jest od opinii rówieśników, a ci wystawiają je głównie w oparciu o ocenę sytuacji materialnej kolegów i koleżanek. Psycholog Dorota Maciejec, wyjaśnia przy tym, iż: dzieci, które żyją w niedostatku, różnią się w istotny sposób od innych i przez to mogą stać się ofiarami wykluczenia społecznego. Dlatego zapewnienie im godnych warunków życia jest tak istotne dla prawidłowego rozwoju. W przeciwnym razie naraża się je na brak poczucia akceptacji, które jest jedną z ważniejszych potrzeb życiowych najmłodszych. Fakt, iż w akcję włączyła się jedna z wiodących na rynku marek oraz największych sieci sklepów sprzedaży detalicznej, może jedynie pomóc w realnym zaspokojeniu tych podstawowych dziecięcych potrzeb.

****
Ambasadorką akcji jest znana polska aktorka serialowa Aneta Zając – prywatnie mama dwóch chłopców. Aktorka popiera i chętnie włącza się w akcje, które mają na celu poprawę warunków bytowych dzieci z uboższych rodzin. Przy okazji obecnego wydarzenia, apeluje do nas o włączenie się do akcji: wiem, jak ważne dla każdej mamy jest spełnienie wszelkich potrzeb swoich pociech i zapewnienie im możliwości dobrego startu w dorosłość. Chciałabym więc zaapelować do innych mam, żeby włączyły się w ten program i pomyślały o tym, jak wielką radość mogą sprawić najmłodszym podopiecznym PCK, dzięki „małej pomocy” przy okazji codziennych zakupów.

źródła: http://kurier.pap.pl/; http://www.carrefour.pl/promocje/akcje-promocyjne/mala_pomoc_wielka_radosc
grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top