Świat i Wydarzenia

Londyn miejscem kolejnego zamachu

Kolejny incydent, który określany jest mianem terrorystycznego. Niestety także w tym zamachu zginęli niewinni ludzie.

Wszystko zaczęło się w środę 22 marca 2016. Tuż przed godziną 15 londyńskiego czasu, napastnik jadąc samochodem po chodniku starał się rozjechać jak najwięcej ludzi na Moście Westminsterskim. Ludzie natychmiast zaczęli uciekać, a jedna z kobiet skoczyła z mostu do Tamizy. Na szczęście nic poważnego jej się nie stało. Wyłowiono ją dwie godziny później. Po przejechaniu mostu zamachowiec uderzył w mur siedzimy parlamentu i uzbrojony w noże chciał dostać się do jego wnętrza. Zabił nieumundurowanego policjanta, a chwilę później mniej więcej 20 metrów od głównego wejścia został zastrzelony przez innego funkcjonariusza. Bardzo szybko ewakuowano pobliskie ulice i zarządzono blokadę parlamentu. Ewakuowano także panią premier.

W wyniku ataku zginęło pięć osób: policjant ochraniający parlament, starszy mężczyzna, który zmarł w szpitalu w czwartek, dwie osoby- kobieta i mężczyzna- potrącone na moście oraz zamachowiec. Około 40 osób zostało rannych w tym jeden Polak oraz trzech policjantów, którzy znajdowali się w tym czasie na moście. W czwartek około 30 osób wciąż pozostawało w szpitalu.

Tuż po ataku przeprowadzono operację antyterrorystyczną w wyniku, której aresztowano siedem podejrzanych o powiązania terrorystyczne osób. Władze informują, że aktualnie nie ma zagrożenia atakami jednak poziom zagrożenia terrorystycznego w całym kraju określany jest jako wysoki, choć nie krytyczny. Z całego świata płyną kondolencje i wyrazy wsparcia.

 

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top