Świat i Wydarzenia

Kolejne akty terroryzmu w Europie

Media obiegła wiadomość o kolejnym ataku terrorystycznym, tym razem na terenie Finlandii. Czy nigdzie nie jest już bezpiecznie?

Wciąż wyjaśniana jest sprawa ataków terrorystycznych w Hiszpanii, gdzie w czwartek 17 sierpnia w Barcelonie miał miejsce pierwszy zamach. Rozpędzony samochód wjechał w tłum ludzi spacerujących na deptaku. Około 130 osób zostało rannych, 13 straciło życie a najmłodsza ofiara miała 3 lata. Polskie MSZ poinformowało, że wśród ofiar nie ma Polaków. Dziś turyści z całego świata oraz mieszkańcy miasta składają kwiaty i zapalają znicze w miejscu ataku.

Do drugiego zamachu doszło 18 sierpnia w Cambrils. Podobnie jak w Barcelonie zamachowcy próbowali wjechać samochodem w tłum. Ich auto przewróciło się i wtedy postanowili oni zaatakować przechodniów nożami- policja zastrzeliła czterech z pięciu zamachowców. W wyniku ataku jedna osoba zginęła, a sześć zostało rannych. Policja dokonała wielu zatrzymań, ale wciąż poszukiwany jest jeden zamachowiec.

W piątek w Finlandii w miejscowości Turku sprawca zaatakował nożem kilkanaście osób. Dwie z nich zabił, ośmioro ranił. Był to 18 latek marokańskiego pochodzenia. Policji udało się złapać przestępcę wcześniej raniąc go w nogę i uniemożliwiając ucieczkę. Na początku wydawało się, że zamach nie ma podłoża terrorystycznego, jednak po nocnym śledztwie można stwierdzić, że był to atak osoby związanej z terrorystami. Fińska policja podała informację, że dwie zabite osoby to mieszkańcy miasta a wśród rannych znajdują się dwie osoby ze Szwecji i jedna z Włoch.

Ponieważ wszyscy terroryści byli w wieku 18-24 lat i pochodzili z Maroka, przeprowadzone zamachy mogą być ze sobą powiązane i stanowić część zorganizowanego planu terrorystycznego.

(Źródło: tvn24.pl, telegraph.uk, Zdjęcie: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top