Film

,,Kalejdoskop” – magazyn dla odbiorców i twórców kultury

Są tacy, dla których listopad to ten najbrzydszy i najbardziej ponury miesiąc w roku. Inni nie przepadają za tym okresem, ale mimo wszystko potrafią znaleźć w nim jakieś zalety. Co robić w listopadzie, żeby nie dopadła nas jesienna nuda i podążająca w ślad za nią depresja? Najlepiej owinąć się w ciepły kocyk, zrobić sobie gorącej herbaty i zabrać za lekturę listopadowego wydania ,,Kalejdoskopu”. A jak pogoda za oknem zrobi się choć troszkę lepsza, można pójść do kina, teatru, albo skorzystać z innej oferty rozrywek kulturalnych. Wtedy jesień na pewno stanie się dużo przyjemniejsza!

Pewnie zastanawiacie się, jakie jest przesłanie, albo raczej motyw przewodni listopadowego ,,Kalejdoskopu’’. Tym razem będzie mowa o promowaniu szeroko rozumianej kultury – przede wszystkim w małych miastach  i miasteczkach. Czym jest współczesna kultura? Jak należy promować ją w środowisku lokalnym? Odpowiedzi na te inne, bardziej złożone pytania znajdziecie w tym numerze czasopisma ,,Kalejdoskop”.

Co jest szczególne warte uwagi w listopadowym numerze tego czasopisma?  Naszej Redakcji najbardziej przypadły do gustu wspomniane poniżej artykuły. Ale to wcale nie znaczy, że inne teksty w ,,Kalejdoskopie” trzeba omijać szerokim łukiem 😉 Przeczytajcie cały magazyn od deski do deski, a potem sami wybierzcie swoje top tematy!

  • ,,Nie zwalniamy tempa” – rozmowa Justyny Muszyńskiej-Szkodzik z łódzką grupą KaAtaKilla, której muzykę trudno zaklasyfikować, bo…,,są zbyt rockowi dla metalowców i zbyt metalowi dla rockmanów”.
    Z artykułu możemy się dowiedzieć m.in.: jak doszło do powstania tego zespołu, co znajdzie się na ich najnowszej, trzeciej już płycie i dlaczego ich dużym atutem są teksty autorstwa najczęściej Łukasza Pietrzyka.
  • ,,Leon Niemczyk – aktor nie tylko filmowy” – to tekst Mieczysława Kuźmickiego poświęcony postaci wybitnego polskiego aktora. Choć Leon Niemczyk umarł już 10 lat temu, wciąż jest obecny w naszej pamięci głównie za sprawą jego wyjątkowych kreacji filmowych. Artykuł pokazuje L. Niemczyka od mniej znanej strony i przypomina, że doskonale radził on sobie także na deskach łódzkiego teatru.
  • ,,Siłaczka z Łodzi” – artykuł Andrzeja Sznajdera, który przybliża nam sylwetkę związanej z Łodzią od wielu lat pisarki – Beaty Kępińskiej. Jak dowiadujemy się z tego tekstu, ta autorka powieści i wierszy ostatnio zabrała się nawet za pisanie komedii, której bohaterami są mieszkańcy jednego z łódzkich bloków.
  • ,,Anioły prosto z pieca” – ciepły artykuł Włodzimierza Kupisza, w którym poznajemy życie i twórczość skromnego Henryka Wandachowicza, 68-letniego artystę rzemieślnika ze Zgierza. Pan Henryk jest jednocześnie rysownikiem, rzeźbiarzem, malarzem i marketingowcem. Najwięcej czasu artysta poświęca tworzeniu figurek aniołów, mnichów, gejsz, samurajów oraz ptaków.

***

To oczywiście jeszcze nie wszystko, co możecie znaleźć w listopadowym  wydaniu ,,Kalejdoskopu”. Waszej szczególnej uwadze pragniemy polecić wyjątkowe akcje związane z promowaniem uczestnictwa w wyjątkowych wydarzeniach kulturalnych. Wewnątrz tego numeru (na s. 9)  znajdziecie konkurs, w którym  można wygrać 10 zaproszeń do kina Szpulka w Łódzkim Domu Kultury, zaś na przedniej okładce są propozycje na niebanalną rozrywkę  dla miłośników dobrej muzyki (zaproszenia na koncerty w klubie wytwórnia oraz 6 zestawów płyt muzycznych). Aby je zdobyć wystarczy wybrać jeden z tych muzycznych prezentów i uzasadnić swój wybór w e-mailu wysłanym na adres reymont@ldk.lodz.pl. Na stronie 8 czasopisma znajdziecie ponadto jak zwykle kupony zniżkowe na spektakle teatralne w Łodzi. Tym razem można wybrać się m.in.  22 i 22. 11 o godz. 19:00 na najnowszy spektakl Fundacji Kamila Maćkowiaka pt. ,,Wywiad” (reż. Waldemar Zawodziński).

Foto: Kamila Mrozek-Kochanek

Źródło: ,,Kalejdoskop” 11/2016

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top