Ekologia w kuchni

Jak wykorzystać ocet w ogrodzie lub na balkonie? (cz. 2)

Ocet jest jednym z tych środków, które naprawdę działają cuda. Nie musimy sięgać po chemiczne środki i substancje, aby pomóc sobie w sprzątaniu i pielęgnacji roślin w naszym domu. Czy można chcieć czegoś więcej?

Zazwyczaj wykorzystujemy ocet do sprzątania. Jak wiadomo odpowiednia mieszanka pozwoli nam doczyścić nawet najstarsze i najbardziej dokuczliwe zabrudzenia. Wiemy również, że octem możemy czyścić doniczki. A do czego jeszcze można wykorzystać tę przyprawę?

Skoro czyścimy nim doniczki lub wykorzystujemy do mycia szyb, to dlaczego nie użyć go do mycia narzędzi ogrodowych? Wszelkie łopatki, grabki i sekatory od czasu do czasu wymagają nieco mocniejszych środków. Do tej czynności możemy wykorzystać nierozcieńczony roztwór octu. Dzięki niemu doczyścimy wszelkie problematyczne zabrudzenia, ale pamiętajmy, aby dokładnie je później wyczyścić!

Ocet może posłużyć, jako odżywka do roślin. Oczywiście nie dla każdych, a jedynie dla tych, które lubią kwasy. Wystarczy dolać pół szklanki octu na półtora litra wody, aby odświeżyć i przyśpieszyć wzrost takich roślin jak rododendrony, gardenie i azalie. Ich liście będą błyszczące i szybko zauważysz poprawę ich kwitnienia!

Dwie łyżeczki octu połączone ze szklanką herbaty rumiankowej pozwolą pozbyć się chorób roślin wywołanych grzybami. Jeśli zauważysz na liściach lub łodygach swoich roślin ciemne plamy, rozpyl roztwór z octem, aby pozbyć się problemu. Działa na każdej roślinie! Nawet na delikatnych różach! Jeśli zauważysz, że zaczynają chorować dodaj 3 łyżki octu jabłkowego na 4 litry wody. Rozpyl na liście, powinno pomóc!

(Źródło: healthy-food-house.com, własne; Zdjęcie: pixabay.com)

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top