Ekonomia

Instagram skutecznym narzędziem promocji? (cz. 2)

Instagram staje się potężnym narzędziem do promocji firmy i jej produktów. Warto poświecić chwilę na jego lepsze poznanie.

Dziś ważne jest nie tylko ile osób nas obserwuje na kanałach społecznościowych, ale również, kim oni są! Przyciągnięcie klienta to dziś zadanie niemal specjalne, które wymaga od nas nie lada umiejętności.

Używaj funkcji dodatkowych! Dziś Instagram rozwija się tak samo szybko jak zmieniają się standardy internetowej promocji. Skoro odnosi się głównie do zdjęć, ciężko przebić się z czymś wyjątkowym. Użyj grafik, napisów, zrób transmisję na żywo, aby łatwiej zauważyli Ciebie i Twoją firmę czy produkt.

Postaw na interakcję. To kolejny sposób jak przyciągnąć stałych obserwatorów, z którego niewiele firm korzysta, lub robi to niewłaściwie. Wejdź z nimi w interakcję. Nie ma nic bardziej denerwującego, jeśli jesteśmy „niewidzialni” dla danej firmy. Jeśli ktoś zdecydował się na ten kanał promocji, powinien być na nim obecny!

Oferuj promocje i zniżki. Firmy prześcigają się w pomysłach na tego typu działania. Możesz przeprowadzić konkurs na najciekawsze zdjęcie, hasło czy też zaoferować, co 10 czy 100 osobie upust przy zakupach lub produkt gratis. Wszystko zależy od strategii marketingowej, jaką chcesz przyjąć.

Udostępniaj udostępnione! To pokazuje, że jesteś aktywnym działaczem społeczności. Klient wykorzystał Twój produkt lub go pochwalił, więc doceń i jego! Dzięki temu śledzisz na bieżąco to jak mówi się o Twojej firmie i łatwiej będzie zareagować.

Postaw na żart i humor. To idealna droga dotarcia do innych ludzi. Jeśli zamieścisz coś śmiesznego, wywołując u kogoś uśmiech to nie tylko polubi on Twoje zdjęcie czy napisze komentarz, ale także zbuduje sobie opinię o Twojej firmie. Klienci to realni ludzie, którzy chcą poczuć, że ktoś widzi ich słowa.

(Źródło: entrepreneur.com, własne; Zdjęcie: pixabay.com)

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top