Ekonomia

Instagram skutecznym narzędziem promocji? (cz. 1)

W świecie mediów i Internetu każda platforma lub aplikacja może służyć, jako narzędzie promocyjne. Budowanie marki za pomocą internetowych społeczności to dziś konieczność!

Dziś każdy przedsiębiorca, bloger czy osoba publiczna świetnie sobie zdaje sprawę, że promocja w Internecie decyduje o sukcesie lub porażce danej jednostki. Powstają stanowiska dedykowane obsłudze kanałów społecznościowych, ponieważ to jest nasza teraźniejszość oraz przyszłość. Starajmy się dotrzeć do odbiorcy tymi kanałami, z których on sam korzysta. Jednym z nich jest Instagram, który łatwo może się przyczynić do zwiększenia popularności firmy czy produktu. Jak go do tego wykorzystać?

Rób świetne zdjęcia. Teoretycznie o to chodzi w tej platformie, więc, po co o tym mówić. Jednak warto wspomnieć, że jeśli zależy nam na dobrym PR i chcemy „dobrze wyglądać” dla potencjalnych klientów powinniśmy wrzucać zdjęcia wyraźne i dobrze doświetlone. Niestety wciąż widać nie tylko na prywatnych profilach zdjęcia zamazane i nieostre. Jak ważny jest ten punkt świadczy fakt, że firmy bardzo często w ogóle nie korzystają ze zdjęć robionych telefonem! Za pomocą odpowiednich narzędzi udostępniają zdjęcia wykonane przy użyciu profesjonalnego sprzętu!

Pamiętaj o hasztagach! I to nie byle jakich! Powinny być one wyraźnie związane z daną branżą, zawierać mieszankę popularnych i rzadko dodawanych słów, czasami mogą dowoływać się do abstrakcyjnych pojęć. Idealnie, gdy przy jednym zdjęciu pojawi się od 5 do 10 hasztagów.

I o geolokalizacji! Zaznaczaj miejsca wyjątkowe i niecodzienne. W ten sposób znajdą Cię osoby niekoniecznie związane z produktem, ale z jakimś szczególnym miejscem.

Oferuj unikalny materiał. Jeśli zajmujesz się czymś wyjątkowym lub wprowadzasz nowy produkt warto pokazać coś, co masz tylko Ty! Zdjęcia zza kulis, mały pokaz produktu czy zachęcające do zakupu pomysły tylko podnoszą temperaturę! Ludzie lubią czuć się częścią niesamowitych wydarzeń!

Obserwuj obserwujących. Oczywiście nie zachęcamy do prześladowania innych! Warto jednak zainteresować się „największymi” z Twojej branży, dodać ich do obserwowanych i sprawdzić, kto obserwuje ich i kogo lubią oni. Można podpatrzeć jak przyciągać własnych klientów i „oglądaczy” oraz poznać produkty i sposób działania konkurencji, co z punktu widzenia marketingu jest niezmiernie ważne. Łatwiej wtedy wypracować własną indywidualna strategię promocji.

Już niedługo kolejne wskazówki!

(Źródło: entrepreneur.com, własne; Zdjęcie: pixabay.com)

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top