Ćwiczenia/fitness/kulturystyka

Akademia sportu – Spinning czyli trening ekstremalny dla każdego!

Jazda na rowerku treningowym już Ci się znudziła, a bieżnia Cię nie kręci? Jeśli szukasz alternatywy, a lubisz, gdy trening daje Ci mocno w kość, to koniecznie spróbuj spinningu.

Co to takiego?

Pod pojęciem tym kryje się trening aerobowy i wytrzymałościowy na rowerze. Zajęcia prowadzone są przy rytmicznej muzyce. Spinning to bardzo urozmaicona forma treningu. Może odbywać się w tempie jednostajnym lub zmiennym oraz przy różnym obciążeniu, które imituje określone rodzaje jazdy rowerem:

  • spokojną – po płaskim terenie;
  • nieco bardziej intensywną – po odcinku górzystym;
  • o silnej intensywności – jazda biegowa, na siedząco lub stojąco.

Rowery wykorzystywane w treningu przypominają budową i konstrukcją rowery kolarskie. Są one wyposażone w pulsometr, dzięki czemu można kontrolować na bieżąco intensywność pracy serca.

Co daje spinning?

To przede wszystkim obietnica podwójnej mocy energii i porcji endorfin. Spinning pozwala też w krótkim czasie spalić potężną ilość kalorii – do 1000kcal. Dlatego powinny tą formą aktywności zainteresować się osoby, którym zależy na w miarę szybkim spaleniu niechcianych kilogramów czy centymetrów. Spinning to również wiele korzyści dla zdrowia. Najważniejsze z nich to:

  • wzmocnienie układu oddechowo – krążeniowego;
  • silne wsparcie dla sił obronnych ustroju;
  • doskonała redukcja napięcia;
  • szybka minimalizacja stresu.

Poza tym spinning daje ładnie wyrzeźbione i mocno ujędrnione ciało. Poza tym pomaga ukształtować łydki oraz mięśnie ud i pośladki. Ponadto trening ten uelastycznia mięśnie, są także aktywizuje do pracy mięśnie pleców i karku.

Spinning powstał w 1978 roku. Jego pomysłodawcą był Jonathan Goldberg – sportowiec i trener. Opracował on tę technikę w trakcie przygotowań do wymagającego, bezpostojowego wyścigu kolarskiego przez Stany Zjednoczone. Obecnie zajęcia spinningowe znajdują się w programie niemal każdego klubu fitness, jak i siłowni. Jeśli więc nie lubisz nudy. Zmienna intensywność jest tym, bez czego nie wyobrażasz sobie porządnego treningu. Chcesz się rzeczywiście pomęczyć i mieć przy tym szybko widoczne rezultaty, sprawdź czy Twoja siłownia nie oferuje Ci zajęć spinningu.

źródła: Poradnik Zdrowie 01/2016; zdj.: anneileino (pixabay.com)

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top