Poradniki

Zagwarantuj sobie zdrowy sen! (cz. 1)

Lato to czas, gdy może nam dokuczać bezsenność. Wysokie temperatury, duchota, burze czy nękające nas w nocy komary to wszystko może szybko nas pozbawić zdrowego snu. Jednak jest na to sposób! Zagwarantuj sobie zdrowy sen w kilku prostych krokach!

Jest kilka takich „sztuczek”, które mogą nam pomóc wysypiać się, co jest niezwykle ważne z punktu widzenia dobrego samopoczucia. Sen to czas, gdy odpoczywamy, regenerujemy siły a nasze ciało leczy się praktycznie samo. Każde jego zakłócenie może negatywnie odbić się na naszym zdrowiu. Co więc możemy zrobić, aby lepiej sypiać?

Odłóż telefon. Będziemy to wciąż powtarzać! Co najmniej na pół godziny przed snem należy zrezygnować z wszelkich urządzeń typu telefon, komputer, tablet czy telewizja, ponieważ emitowane przez nie światło wpływa na produkcję melatoniny. Ciężko nam zasnąć, a Facebook naprawdę poczeka na nas do rana! Jeśli używasz telefonu jako budzika, wystarczy położyć go w odpowiedniej odległości od łózka. Umówmy się, daje nam to pewną wartość dodaną, bo aby go wyłączyć należy wstać. Dzięki temu na pewno nie zaśpimy do pracy! Ta zasada ważna jest również, jeśli chodzi o dzieci. Kilka minut, gdy na tablecie przed snem, to nie jest dobry sposób na relaks!

Zrezygnuj z nocnego podjadania! Żadnych kanapeczek z szynką czy dżemem! Jeśli bardzo doskwiera nam głód to warto sięgnąć po awokado czy sałatę z pomidorem, które bogate w magnez i ułatwią nam zasypianie. Wielu naukowców twierdzi, że należy włożyć między bajki zasadę niejedzenia po 18. Co z ludźmi, którzy pracują w nocy, albo po prostu późno chodzą spać? Przecież samo burczenie w brzuchu uniemożliwi nam zasypianie! Podstawowa zasada mówi, aby ostatni posiłek zjeść 2 godziny przed snem. Wtedy żołądek będzie miał czas na strawienie posiłku i przemienienie go w potrzebną organizmowi energię.

Zadbaj o regulację temperatury. Nie tylko w sypialni, ale i własnego organizmu. Warto zainwestować w miękkie i ciepłe skarpety. Co to ma wspólnego ze zdrowym snem? Nasz organizm sam reguluje temperaturę tak, aby wszystkie organy pracowały bez przeszkód także nocą. Jednak to w czasie snu temperatura obniża się najbardziej. Gdy marzniemy organizm pobiera energię z miejsc, gdzie jest ona bardziej potrzebna. Jeśli jest ci zimno nałóż na nogi skarpetki. Latem, jeśli jest ci gorąco, wystarczy wystawić nogi poza kołdrę.

Kolejne wskazówki już niedługo!

(Źródło: telegraph.uk, Zdjęcie: pixabay.com)

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top