Edukacja

Jak wspomóc pracę umysłu dietą?

Zamiast sięgać po leki lub suplementy diety można usprawnić procesy myślowe i poznawcze zwiększając spożycie niektórych produktów. Jak wspomóc pracę umysłu dietą?

Od lat słyszymy o tym, że niektóre produkty są zdrowsze od innych jeśli chodzi o działanie mózgu. Już nasze mamy mówiły nam, że warto regularnie jeść orzechy czy ryby, ponieważ składniki w nich zawarte korzystnie wspomagają pracę umysłu. A jakie inne produkty warto wprowadzić do swojej diety?

Jagody

Lekarzy często wypowiadają się o korzystnym wpływie jagód na nasz wzrok. Jak się okazuje mają one również pozytywny wpływ na zdolność koncentracji i poprawy pamięci. Co więcej szczególnie widać to u dzieci! Te, które wypijają pół szklanki soku z jagód lepiej radziły sobie na testach związanych z powtarzaniem słów i wymagających skupienia się na jednym zadaniu.

Lody

Tak, tak! Japończycy wymyślili, że lody na śniadanie sprawią, że będziemy mądrzejsi. Profesor Koga przetestował to na grupie ochotników. Musieli oni zjeść porcję deseru tuż po przebudzeniu a następnie brali udział w serii ćwiczeń umysłowych. Okazało się, że grupa, która zjadła lody radziła sobie z nimi lepiej i szybciej niż osoby, które lodów nie jadły. Ciekawe!

Sok pomarańczowy

Szklanka soku pomarańczowego do śniadania również może nam pomóc! Dzięki flawonoidom nasze zdolności poznawcze umysłu rozwijają się o wiele szybciej. Wprowadzenie produktów bogatych w te składniki do codziennej diety zapewnią długie zdrowie naszemu umysłowi.

(Źródło: telegaph.uk, Zdjęcie: pixabay.com)

 

 

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top