Poradniki

Zobacz, jak łatwo zaoszczędzić prawie 500kcal zasiadając przy wielkanocnym stole

Już jutro zasiądziemy przy świątecznym stole. Nie oznacza to jednak, że musimy odmawiać sobie ulubionych potraw z obawy przed zniszczeniem efektów diety. Wystarczy jedynie trzymać się tych oto kilku rad, a powinno się udać.

Poproś o kawę z mlekiem

Chociaż nasz ulubiony napój smakuje dużo lepiej ze śmietanką, to bezpieczniejszym wyborem będzie filiżanka kawy z 1-3 łyżeczek mleka (1,5%). W ten sposób możemy zaoszczędzić nawet 100kcal.

Wybieraj ciemne pieczywo

Dwie kromki chleba razowego pozwoli nam zaoszczędzić nawet 130kcal. Dodatkowy bonus – dłużej będziemy czuć się syci.

Jedząc drób – zostaw skórki

To trudne do wykonania, ale w ten sposób możemy zaoszczędzić kolejne 100kcal.

Sięgnij po rozcieńczony alkohol

W trakcie przyjęcia lepiej sięgnij po wino i koniecznie rozcieńcz je nieco wodą. Trzy kieliszki takiego „winnego napoju” to o 90kcal mniej.

Zrezygnuj z sałatki z majonezem

Łyżka tego smacznego dodatku to aż 140kcal! A przecież nie wiesz, ile tak naprawdę znalazło się go w przygotowanym daniu. (Jeśli sama przygotowujesz sałatkę to zastąp majonez koncentratem pomidorowym połączonym z jogurtem greckim.)

Unikaj masła

Chociaż taka kanapka wygląda niepozornie i smakuje wybornie, to nie warto dodawać sobie zbędnych kalorii. Na jednej kanapce bez masła zaoszczędzisz aż 100kcal.

***
Jeśli nie uda Ci się wprowadzić tych zasad, to przynajmniej po powrocie do domu wyjdź na spacer. 20-30minut sprawi, że poczujesz się lepiej i spalisz przynajmniej część ponadprogramowych kalorii. Warto też wdrożyć prostą zasadę: jeśli jesteś na diecie i chcesz utrzymać jej efekty, nie rezygnuj ze wszystkiego, ale naucz się odmawiać lub nakładaj mniejsze porcje. I … nie rzucaj się na jedzenie, jakbyś przez rok nie widział go na oczy 🙂 – podziękuje Ci za to nie tylko sylwetka, ale również psychika. Po nadprogramowych kaloriach często pojawiają się wyrzuty sumienia, a to wpędza nas w stres i często jest pierwszym krokiem do rezygnacji z dalszej walki o siebie.

*zdjęcie: Photo by Kaboompics .com from Pexels
źródło: Moda na zdrowie 04/2018

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top