Sport

Z tymi akcesoriami szybko wyrzeźbisz talię!

Wcięcie w talii to marzenie większości z nas. Jeśli i Ty zaliczasz się do tego grona koniecznie włącz do planu treningowego ćwiczenia z użyciem wybranych akcesoriów. Ich największe zalety to niewielki rozmiar, poręczność i lekkość. Dzięki temu bez trudu zmieszczą się w Twojej domowej siłowni. W razie potrzeby z łatwością będziesz mogła je włożyć do plecaka lub torby i poćwiczyć z nimi w terenie lub wszędzie tam, gdzie się udasz.

Piłka gimnastyczna

Aby z jej pomocą wyrzeźbić talię zacznij wykonywać na niej spięcia proste oraz skośne. Z początku możesz oprzeć piłkę o kanapę lub dokupić specjalny stojak na piłkę. Z czasem jednak nabierzesz wprawy i nie będzie to już potrzebne. Dodatkowym plusem posiadania piłki jest możliwość wykorzystania jej również do ….relaksu. Wystarczy, że na niej usiądziesz w czasie czytania książki czy oglądania ulubionego serialu. Możesz też zastąpić nią fotel do biurka.

Kółko do ćwiczeń

Ten niepozorny gadżet potrafi porządnie dać w kość. Wystarczy, że uklękniesz na podłodze i chwycisz go obydwoma rękoma i zaczniesz jeździć po podłodze – w tą i z powrotem. Efekty pojawiają się bardzo szybko, ale musisz być konsekwentna.

Elastyczna taśma do ćwiczeń

Z jej pomocą wzmocnisz mięśnie proste i skośne brzucha, a możliwości ćwiczeń z jej wykorzystaniem jest nieskończenie dużo. Najprostsze z nich to unoszenie i opuszczanie nóg z pozycji leżącej. Taśmę zahaczasz o nogi, a jej końcówki bierzesz w dłonie. Druga propozycja to skręty tułowia z jej użyciem. W czasie ćwiczeń musisz czuć zdecydowany opór.

Poduszka sensoryczna

Aktywizuje mocno mięśnie brzucha. Można ją wykorzystywać do spięć prostych i skośnych, ale równie dobrze sprawdzi się w trakcie siedzenia przy komputerze. Tutaj dodatkowy bonus to odciążenie kręgosłupa (!).

Kołyska do mięśni brzucha

Ułatwia wykonywanie spięć, rowerka, brzuszków czy unoszenie nóg. Sprawdzi się przede wszystkim u początkujących lub osób, które odczuwają ból kręgosłupa czy karku. Kołyska angażuje mięśnie brzucha jednocześnie podtrzymując mięśnie kręgosłupa.

Jak zatem widzisz wybór akcesoriów do ćwiczeń talii osy jest spory. Dzięki temu każdy znajdzie coś idealnego dla siebie. Tym co łączy wszystkie te przyrządy, jest niezbyt wysoka cena i łatwa dostępność…. Porzucamy więc wymówki i zamawiamy ! Wystarczy 15minut dziennie, aby zauważyć pierwsze nieśmiałe efekty. Do dzieła!

źródło: Dbam o zdrowie 08/2018
grafika: pixabay.com; własne

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top