Film

XXI Forum Kina Europejskiego Cinergia już od jutra!

W dniach 25 listopada – 2 grudnia w Łodzi odbędzie się XXI Forum Kina Europejskiego Cinergia.
W ramach tego wydarzenia odbędą się konkursy na najlepszy debiut polski i europejski, jak również tytuły reprezentujące współczesne kino europejskie.

21 edycja Forum Kina Europejskiego Cinergia stanie się tradycyjnie ukłonem w stronę najlepszego kina europejskiego. Zaskoczy też widza nowymi propozycjami. Warto wiedzieć, że tegoroczne festiwalowe projekcje odbędą się nie tylko w kinie Charlie (ul. Piotrkowska 203/205) i kinie Helios Sukcesja (al. Politechniki 1), ale również w przestrzeni miejskiej np. w kościele Jezuitów przy ul. Sienkiewicza 60.

***

Gośćmi tegorocznej edycji Forum Kina Europejskiego Orlen Ciergia będą m.in. Jerzy Skolimowski, Wilhelm i Anna Sasnale, czy Jerzy Kapuściński.

Podczas uroczystego otwarcia 21. Forum Kina Europejskiego Orlen Cinergia w kinie Helios Sukcesja będzie można obejrzeć najnowszy film Jana Jakuba Kolskiego ,,Las, 4 rano”.

Warto wiedzieć, że 21 edycja Cinergii to również liczne wydarzenia towarzyszące: sekcja kina dla dzieci, blok filmowy poświęcony Marii Kornatowskiej, jak również liczne spotkania i koncerty.

Galę Polskiej Piosenki Filmowej KamerTon uświetni koncert Katarzyny Groniec. 26 listopada o godz. 20 w Teatrze Nowym (ul. Więckowskiego 15) wybrzmią utwory z płyty „Zoo z piosenkami Agnieszki Osieckiej”. 

Źródło: ,,Kalejdoskop” 11/2016; cinergiafestival.pl

Foto: materiały prasowe

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top