Film

Wiosenna dawka łódzkiej kultury w nowym ,,Kalejdoskopie”

Gdy dni robią się coraz dłuższe i cieplejsze a za oknem przyjemne promienie słońca, pora przebudzić się z zimowego marazmu, planując aktywnie swój wolny czas. Jak się za to zabrać? Najlepiej z nowym, marcowym numerem czasopisma ,,Kalejdoskop”. Co jest szczególne warte uwagi w jego aktualnym  wydaniu? Naszej Redakcji najbardziej przypadły do gustu wspomniane poniżej artykuły:

  • ,,Kopyta zła” z Armatką – to rozmowa Justyny Muszyńskiej-Szkodzik z duetem muzyków – Joanną Szumacher i Pawłem Cieślakiem. To tegoroczni zwycięzcy plebiscytu Armatka kultury. Z tekstu dowiadujemy się, skąd wziął się pomysł na wydaną w roku 2016 płytę ,,Kopyta zła” i jak wygląda współpraca obojga artystów ze sobą.
  • Atalier za kulisami – ten tekst Piotra Groblińskiego poświęcony jest między innymi postaci zasłużonej dla teatru Krystyny Rajchert, szefowej damskiej pracowni krawieckiej Teatru im. Stefana Jaracza. Warto wiedzieć, że Pani Krystyna wraz z siedemnastoma innymi pracownikami technicznymi stała się bohaterką wystawy Grzegorza Nowaka pt. ,,Mistrzowie zza kulis”.
  • Radomsko dla wyklętych – artykuł Łukasza Śwituniaka dotyczący Muzeum Regionalnego w Radomsku. Można zapoznać się w nim z działalnością żołnierzy wyklętych z oddziału Stanisława Sojczyńskiego.
  • Tybet na wyciągnięcie ręki – tekst Magdaleny Kopańskiej stanowiący intrygujące zaproszenie na wystawę pt. ,,Sakralna sztuka Tybetu”, którą do końca marca można podziwiać w Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Wystawie towarzyszą ponadto warsztaty tworzenia obrazów na tkaninie.
  • Felkal ze smajlikiemfelieton Michała B. Jagiełły tym razem dotyczący współczesnych zmian w języku, gdzie coraz częściej tradycyjną komunikację za pomocą słów i rozbudowanych zdań zastępuje się lakonicznymi esemesami, emotikonami oraz dziecinnymi znaczkami. Tekst do przeczytania i rozważenia – nie tylko dla purystów językowych.

Oczywiście to jeszcze nie wszystko, co możecie znaleźć w nowym  wydaniu ,,Kalejdoskopu”. Waszej szczególnej uwadze pragniemy polecić wyjątkowe akcje związane z promowaniem uczestnictwa w wyjątkowych wydarzeniach kulturalnych. Na stronach 6-7 tego numeru znajdziecie kupony zniżkowe na spektakle teatralne. Wewnątrz tego numeru (na s. 9)  znajduje się również konkurs, w którym  można wygrać 10 zaproszeń do kina Szpulka w Łódzkim Domu Kultury, zaś na tylnej okładce są propozycje na niebanalne spędzenie wolnego czasu w marcu (zaproszenia na koncerty w Klubie Wytwórnia i Łódzkim Domu Kultury). Aby je zdobyć wystarczy wybrać jeden z tych oryginalnych, kulturalnych prezentów i napisać w e-mailu wysłanym na adres reymont@ldk.lodz.pl z kim chcielibyście  pójść na wybrany przez siebie koncert.

Źródło: ,,Kalejdoskop” 3/2017

Foto: Kamila Mrozek-Kochanek

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top