Świat i Wydarzenia

Walka z naturą

Jeszcze niedawno media podawały informację o paraliżu wywołanym śniegiem. W niektórych rejonach wciąż trudno poruszać się bez łańcuchów na kołach. W ten weekend Stany Zjednoczone walczyły również z deszczem.

Meteorolodzy donoszą, że podobnej sytuacji pogodowej nie było od połowy lat dziewięćdziesiątych. Kalifornia od zeszłego piątku walczy ze skutkami niezwykle gwałtownych burz i opadów deszczu. W regionie zapanował chaos: problemy w komunikacji na lądzie i w powietrzu, brak prądu w wielu miejscach oraz powyrywane z korzeniami drzewa. Niestety są również ofiary śmiertelne oraz wiele rannych. Ich liczba może znacząco wzrosnąć. Dodatkowo niemal 120 tysięcy osób nie ma dostępu do prądu.

Najwięcej zniszczeń powstało w rejonie Los Angeles. To tutaj najwięcej osób zostało bez prądu z powodu połamanych drzew oraz zerwanych linii energetycznych. Dwie osoby zginęły w wypadkach na autostradzie. Zawiniły warunki atmosferyczne oraz śliska nawierzchnia. Jeden kierowca zginął w wyniku zalania samochodu wodą. Czwarta osoba zginęła porażona prądem. Wiele osób odniosło rany w wypadkach, zderzeniach i kolizjach oraz w wyniku zawalenia się autostrady.

Wstrzymano ruch w powietrzu, wiele lotów odwołano a inne są znacznie opóźnione. Odwołano również imprezy, jakie miały odbyć się w zeszły weekend.

Istnieje ryzyko lawin i osuwisk, ponieważ ziemia nie nadąża przyjmować takich ilości wody. Pozostaje mieć nadzieję, że sytuacja uspokoi się na tyle, aby służby ratownicze mogły zacząć działać.

 

 

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top