Ekonomia

W polskich sklepach już nie kupisz masła orzechowego, ani mleka kokosowego …

Na wstępie uspokajamy miłośników tych pyszności. Produkty pozostaną obecne na półkach sklepowych. Zmieni się jedynie ich nazwa.

Skąd to spożywcze zamieszanie?

Chodzi o zakaz, który wydała Komisja Unii Europejskiej. Nowa dyrektywa znosi prawo używania przez polskich producentów takich nazw, jak: masło orzechowe, masło migdałowe, masło kakaowe, mleko migdałowe, mleko kokosowe oraz śmietanka kokosowa. Są to produkty pochodzenia roślinnego i według ekspertów dodawanie do nich nazw sugerujących wyroby mleczne jest niezgodne z prawem. Ci, którzy nie dostosują się do nowego prawa, muszą liczyć się z karami finansowymi.

Nie wszyscy muszą się stosować do unijnego zakazu

Z przestrzegania nowego przepisu zwolnione będą jedynie polskie firmy, które istnieją na rynku od co najmniej 30 lat. Kłopot w tym, że wśród polskich producentów, żaden nie może pochwalić się tak długim stażem.

Co to oznacza w praktyce?

Firmy polskie wypuszczające na rynek artykuły spożywcze, o których mowa są zmuszone do dodatkowych nakładów finansowych związanych z naniesieniem na opakowania koniecznych zmian. Najpewniej odbije się to również na cenach produktów.

Źródła: www.wprost.pl/gospodarka; http://nczas.com; www.rmf.fm
Grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top