Pielęgnacja ciała

Twoja skóra sprawia problemy? Być może stoi za tym niewłaściwa dieta

Sucha, blada czy zmęczona cera to nie zawsze wynik stresu lub nieprawidłowej pielęgnacji. Często za tymi skórnymi problemami stoi brak odpowiedniej diety. Zobacz, czego brakuje Twojej skórze najbardziej i jak uzupełnić te niedobory.

Skóra czyli nasz naturalny papierek lakmusowy …

Skóra to nie tylko dość skomplikowany, ale przede wszystkim bardzo wrażliwy organ. Oznacza to, że szybko reaguje na wszelkiego rodzaju niedociągnięcia i to nie tylko odnośnie jej samej, ale całego naszego organizmu. Każda nieprzespana noc czy stresująca sytuacja widoczna jest na niej niemal natychmiast. Podobnie dzieje się w przypadku, gdy sięgamy zbyt często po papierosy bądź alkohol. Ale skóra „psuje się” także pod wpływem zbyt małej ilości niezbędnych jej minerałów i składników odżywczych. Jej reakcje na te ostatnie niedobory można zauważyć po suchości czy bladości cery lub pojawiających się na skórze zmianach.

Czego może potrzebować Twoja skóra?

Suchość czy zmiany skórne, to nie jedyne problemy, jakie mogą dotknąć Twoją skórę, gdy zorientuje się ona w braku odpowiedniej ilości witamin, związków czy minerałów. Zobacz, co jeszcze może zacząć ją dręczyć przy niedociągnięciach dietetycznych:

Pajączki

To nic innego jak uwidocznione popękane naczynka. Ich obecność świadczy o niedoborach witaminy C i K, które razem uszczelniają naczynia krwionośne, wzmacniają je oraz zapobiegają ich pękaniu i kruchości.

Aby zlikwidować ten problem w Twojej diecie powinny pojawić się: zielone warzywa, kiszonki, kiwi oraz owoce.

Zajady czyli drobne, ale dość bolesne i swędzące pęknięcia w kącikach ust. Oznacza to, iż Twoja dieta cierpi na niedobory witaminy B2. Dodatkowo jej brak może też wywołać: stany zapalne skóry i łojotok.

Aby sobie pomóc, dodaj do swojej diety następujące produkty: wątróbka, jaja, nabiał, sery, kasza jaglana, banany, szpinak.

Wypryski

Te zmiany skórne mogą wskazywać na niedobory witaminy A. Wzmożony jej brak może też doprowadzić do przesuszenia skóry, jej szorstkości oraz bolesny pęknięć.

W tym wypadku Twoja dieta powinna być wzbogacona o takie produkty, jak: wątróbka, masło, śmietana, warzywa i owoce czerwone oraz pomarańczowe.

To nadal niepełna lista sygnałów, które może wysyłać Ci Twoja skóra odnośnie ubogiej w potrzebne jej składniki diety. Narażasz ją również na:

  • nadmierne przesuszanie i wiotkość

pojawia się, gdy brakuje Ci witaminy E oraz kwasów tłuszczowych NNKT; ich niedobory mogą doprowadzić również do pojawiania się zmarszczek oraz utraty jędrności;

w takim wypadku zwiększ w swojej diecie ilość takich produktów, jak: oleje roślinne z pierwszego tłoczenia, zielone warzywa, orzechy, ryby;

  • bladość i zmęczenie

w ten sposób cera informuje, że doskwierają jej niedobory kwasu foliowego; z tego samego powodu mogą pojawić się problemy z regeneracją uszkodzeń skórnych; aby temu zapobiec włącz w zwiększonej ilości do swojej diety następujące produkty: jaja, mleko, zielone warzywa.

***
Jak zatem widzimy, aby skóra właściwie funkcjonowała nie wystarczy zatroszczyć się o właściwą pielęgnację. Organ ten potrzebuje również solidnego wsparcia od wewnątrz, a to jest w stanie zapewnić mu jedynie odpowiednia dieta. Jeśli tylko zdecydujemy się na jej zmianę, zyskamy nie tylko ładną cerę bez problemów, ale także możemy odjąć sobie skutecznie lat, gdyż większość z wymienionych witamin odpiera skutecznie atak wolnych rodników niszczących komórki skóry także w jej najgłębszych warstwach.

źródło: Claudia _ Dodatek specjalny: Najbardziej skuteczne diety; Poradnik Zdrowia: Skóra
grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top