Ekonomia

TOP – 6 najbardziej oryginalnych profesji na świecie

Praca to pojęcie, które dla większości z nas oznacza serię powtarzalnych czynności. Są jednak na świecie takie profesje, które z rutyną mają niewiele wspólnego. Oto kilka z nich.

Zawodowa druhna

To osoba, którą można wynająć za określoną kwotę na swój ślub, ale i powierzyć jej przygotowanie wieczoru panieńskiego. Zawodowa druhna pełni też wszelkie obowiązki, jakie spadają na świadka. Jest również odpowiedzialna za wsparcie psychiczne oraz pomoc w przygotowaniach Panny Młodej.

Stylista jedzenia

To specjalista, który dba głównie o to, aby jedzenie – jakie głównie widzisz na reklamach, bannerach, plakatach czy oglądasz w filmach i serialach – odpowiednio się prezentowało. Stylista jedzenia troszczy się także o dobór odpowiedniej zastawy czy akcesoriów na stół, jak i ich ułożenie. Praca wymaga jednak sporej dozy wyobraźni, zmysłu estetycznego oraz wysokiego poziomu kreatywności.

Chocolatier czyli Mistrz Czekolady

Do jego obowiązków należy tworzenie nowych smaków czekoladowych wyrobów. To także jemu w udziale przypada testowanie wymyślonych kompozycji. Mistrz Czekolady nadaje także swoim słodkim tworom odpowiednią formę.

Zbieracz odchodów nietoperzy

Brzmi niewiarygodnie? – ale to jak najbardziej realny zawód. Dzięki niemu pozyskiwany jest ważny materiał wykorzystywany w medycynie. Jak informuje nas nazwa profesji – osoba zajmująca się nią zbiera odchody tych zwierząt, ale wcześniej musi sama zlokalizować jaskinie, w których nietoperze przebywają.

Kontroler zapachu z odbytu

Zadaniem tym zajmują się trzy osoby – gastrolog oraz dwóch jego asystentów. Jeśli odór jest zbyt silny lub bardzo nieprzyjemny wówczas dana osoba zostaje skierowana na dodatkowe badania.

Upychacz pasażerów

Jest to osoba odpowiedzialna, za takie rozmieszczenie pasażerów, aby wszyscy, którzy znajdują się na przystanku (peronie) zmieścili się w danym środku transportu. Upychaczy zatrudniają Japończycy.

Źródło: boska.pl; nf.pl; twojsukcesuk.co.uk; facet.dlastudenta.pl
Grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top